18.06.2017, 07:51

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

 Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2017
Słoneczna, wiosenna pogoda sprzyja podróżom. Na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów, motocyklistów i „niedzielnych” kierowców, przez co ryzyko wypadków i kolizji rośnie. Wybierając się na bliższą lub dalszą wycieczkę własnym autem, warto wcześniej się ubezpieczyć. Jak zrobić to najtaniej, dowiesz się z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych od Comperia.pl.

Jedynie dzięki posiadaniu odpowiedniej polisy będziemy mogli zminimalizować ryzyko strat finansowych w razie ewentualnych stłuczek czy poważniejszych zdarzeń drogowych. Samo posiadanie ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) nie zapewnia kierowcy wystarczającej ochrony finansowej. OC chroni wyłącznie przed roszczeniami osób trzecich, które doznają szkody (rzeczowej lub osobowej) przez posiadacza polisy, będącego jednocześnie sprawcą wypadku. Ten z kolei, nawet jeśli poważnie uszkodzi swój samochód, nie będzie mógł liczyć na żadne odszkodowanie - czy to z własnego OC, czy OC innych uczestników zdarzenia.

Dopiero po wykupieniu nieobowiązkowej polisy autocasco kierowca będzie mógł liczyć na pomoc pieniężną po stłuczce czy wypadku. Świadczenie z ubezpieczenia otrzyma nawet wtedy, gdy to on zostanie uznany za winnego. Niestety AC nie należy do najtańszych rodzajów polis, jest jednak na to sposób. Jeśli wykupisz AC w pakiecie z OC u jednego ubezpieczyciela, będziesz mógł liczyć na zniżkę. Jak dużą? Sprawdziliśmy, ile obecnie kosztują pakiety OC+AC, a wyniki sondy przedstawiamy poniżej.

Podczas tworzenia rankingu wzięliśmy pod uwagę oferty ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych dla 37-letniego kierowcy z okolic Piaseczna. Należące do niego auto to Volvo XC60 o wartości 35 tys. zł, wyprodukowane w 2010 r.

Wykupując OC wraz z AC w czerwcu, o ofertę z pewnością warto zapytać w Generali. Za pakiet polis nasz modelowy kierowca zapłaci tylko 1905 zł. Warto podkreślić, że to opcja o ponad 100 zł tańsza od propozycji kolejnego na liście ubezpieczyciela i aż o ponad 540 zł tańsza od oferty zamykającej pierwszą dziesiątkę.

Drugie miejsce w rankingu zajęła Proama z łączną składką roczną w kwocie 2016 zł. Tuż za nią znalazła się propozycja HDI ze składką 2040 zł.

Zaledwie 10 zł więcej niż w HDI nasz modelowy kierowca zapłaciłby w Link4, którego oferta uplasowała się tuż za podium.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.06.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń OC: czerwiec 2019 r.
Wykupując OC dla swojego samochodu bez wcześniejszego porównania ofert, możesz przepłacić nawet trzykrotnie! Przeanalizowaliśmy ceny polis OC dla używanego auta marki Renault Clio – różnica w dostępnych składkach wyniosła ponad 2000 zł. Najlepszą cenę (993 zł) kierowcy uzyskają w mtu24.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum o ubezpieczeniach
Forum finansowe dla firm