27.09.2012, 10:46

Ranking kredytów gotówkowych - jesień 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jesień to okres zwiększonych wydatków dla większości Polaków. I nie chodzi tylko o koszty wyprawienia dzieci do szkoły - na jesieni wiele osób przygotowuje swoje domy do okresu grzewczego. Wymiana pieców, ocieplenia, ostatnie remonty to tylko niektóre wydatki, które czekają przed zbliżającym się ochłodzeniem. Dobrze gdy, jesteśmy na nie przygotowani, jeśli jednak posiadane środki okażą się niewystarczające, warto skorzystać z pomocy banku.

Kredyty gotówkowe od lat są wykorzystywane do wspierania budżetów domowych. Pieniądze pożyczone od banku można przeznaczyć na dowolny cel, a więc sfinansować w ten sposób można wszystkie wydatki - począwszy od kupna samochodu, poprzez remont mieszkania, na wyjeździe urlopowym kończąc.

Warto jednak pamiętać, że kredyty gotówkowe są stosunkowo drogie. Oprocentowanie, prowizja za udzielenie, ubezpieczenia - to tylko podstawowe koszty, z którymi musi się liczyć przyszły kredytobiorca. Dlatego, przez zaciągnięciem jakiegokolwiek zobowiązania, warto dokładnie poznać oferty kilku instytucji. Tylko w ten sposób klient będzie miał pewność, że zrobił wszystko aby znaleźć najtańszą propozycję.

Analitycy portalu Comperia.pl sprawdzili, w jakiej instytucji finansowej osoba zainteresowana kredytem gotówkowym może liczyć na najlepsze warunki. W celu dokładnego przeanalizowania danych przyjęliśmy następujące założenia: kwota kredytu 10 tys. złotych i 36 miesięczny okres spłaty.

Ranking kredytów można zobaczyć tutaj.

Obecnie najbardziej atrakcyjną ofertą kredytów gotówkowych mogą się pochwalić eurobank, Deutsche Bank oraz Polbank EFG. We tych trzech instytucjach, dla przyjętych założeń, miesięczne obciążenie z tytułu spłaty rat zaciągniętego zobowiązania nie przekracza kwoty 332 złotych. Ponadto od osób, które zdecydują się na skorzystanie z oferty przygotowanej przez Eurobank lub Polbank, nie zostanie pobrana prowizja za udzielenie danego kredytu.

W przypadku kredytów gotówkowych warto jeszcze zwrócić uwagę na RRSO (roczną rzeczywistą stopę oprocentowania), która dla zwycięzców naszego zestawienia przyjmuje wartość poniżej 12,6 proc. Jest to dość istotny parametr, ponieważ to jego poziom uwzględnia praktycznie wszystkie koszty związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Im jest on niższy, tym dana oferta jest atrakcyjniejsza.

Przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu gotówkowego warto się zastanowić, czy faktycznie stać nas na jego spłatę. Nieodpowiedzialnie zaciągnięty kredyt może się okazać zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperial.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.09.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe