29.08.2017, 13:51

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2017
Lokaty terminowe to niekoniecznie najlepszy wybór, jeśli chcemy zyskać najwięcej, bezpiecznie oszczędzając w banku. Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym w sierpniu można zarobić aż 3,6% w skali roku - to prawie 3 razy więcej niż na przeciętnej lokacie.

Sierpień nie obfitował w wiele zmian pod kątem nowości na rynku rachunków oszczędnościowych. Różnice w stosunku do lipcowych propozycji są w zasadzie tylko trzy.

Po pierwsze - Orange Finanse podniósł promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego z 3,5% do 3,6% w skali roku.

Po drugie - do zestawienia najlepszych ofert wskoczył Alior Bank z Kontem Lokacyjnym na 2,5% w skali roku.

Po trzecie - Getin Bank lekko zmodyfikował ofertę, zastępując promocję „Na dobry początek” ofertą „Na nowe środki”. Oprocentowanie pozostało jednak to samo (2,5%), dzięki czemu bank ostatecznie utrzymał zajmowaną wcześniej czwartą lokatę rankingu, ex aequo z wymienionym wyżej Alior Bankiem, Bankiem Millennium (z Kontem Oszczędnościowym Profit) oraz eurobankiem (z Rachunkiem Oszczędnościowym Extra Zysk).

O oczko wyżej w zestawieniu uplasował się Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus (2,55%). Pełne zestawienie najlepszych ofert przedstawiamy w tabeli poniżej.

Najlepsze konta oszczędnościowe (saldo rachunku: 10 000 zł)
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Maksymalna kwota wpłaty objęta wskazanym oprocentowaniem Wymagane konto osobiste
Orange Finanse Konto Oszczędnościowe 3,60% 10 000 zł tak
T-Mobile Usługi Bankowe Konto Oszczędnościowe (oferta promocyjna) 3,00% 50 000 zł tak
Deutsche Bank db Konto Oszczędnościowe Plus 2,55% 100 000 zł nie
Getin Bank Konto Oszczędnościowe w promocji "Na nowe środki" 2,50% 100 000 zł tak
Alior Bank Konto Lokacyjne 2,50% 100 000 zł nie
Bank Millennium Konto Oszczędnościowe Profit - na nowe środki 2,50% 100 000 zł tak
Eurobank Rachunek Oszczednościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów) 2,50% 30 000 zł tak
IdeaBank Konto Zośka 2,25% 100 000 zł tak
Nest Bank Nest Oszczędności 2,25% 50 000 zł tak
Toyota Bank Indeksowane Konto Oszczędnościowe 2,23% 100 000 zł nie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Drugie miejsce sierpniowego rankingu pozostało w rękach T-Mobile Usługi Bankowe, którego promocyjna oferta Konta Oszczędnościowego pozwoli zyskać 3% w skali roku.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, tak i w sierpniu zwycięstwo należy do Orange Finanse i jego Konta Oszczędnościowego (z oprocentowaniem 3,6%). Oferta dostępna jest dla nowych i... stosunkowo nowych klientów, czyli takich, którzy z usług Orange Finanse (a konkretnie: konta osobistego) korzystają od najwyżej 60 dni przed dniem przystąpienia do promocji konta oszczędnościowego. Orange Finanse to zarazem jedyny bank, który bonusowym oprocentowaniem obdarza klientów przez tak długi okres (aż 6 miesięcy). Niestety - opisane warunki obowiązują jedynie kwot do 10 000 zł i tylko wówczas, gdy posiadacz konta będzie wydawał kartą min. 300 zł miesięcznie.

Podczas gdy oferty Orange Finanse i T-Mobile UB łączą się z założeniem rachunku osobistego, Deutsche Bank udostępnia promocję db Konta Oszczędnościowego Plus także osobom, które nie chcą wiązać się z bankiem za pomocą rachunku bieżącego. Poza Deutsche Bankiem jedynie Alior Bank i Toyota Bank nie wymagają od klientów zainteresowanych oszczędzaniem na wysoki procent korzystania z konta osobistego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.08.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4375 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2018
Już nie 3,6%, a tylko 3% w skali roku można maksymalnie zyskać na koncie oszczędnościowym. Kto nie załapał się na zakończoną już promocję Orange Finanse, wciąż może skorzystać ze specjalnych warunków w T-Mobile UB lub Banku Pocztowym – to właśnie te dwa banki proponują aktualnie najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe. Ale uwaga, obie oferty dostępne są pod dodatkowymi warunkami.
Ranking kont oszczędnościowych - styczeń 2018
Zwycięzcą pierwszego w nowym, 2018 roku rankingu kont oszczędnościowych Comperia.pl został Orange Finanse. Nowi klienci banku, którzy zdecydują się na rachunek osobisty z kartą debetową, będą mogli zdeponować swoje oszczędności na aż 3,6% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2017
Osoby, które liczyły na mikołajkowe promocje kont oszczędnościowych, niestety się zawiodły. Tylko jeden z banków (ING Bank Śląski) zdecydował się na podwyższenie oprocentowania. W pozostałych stawki zapewniane na rachunkach oszczędnościowych pozostały bez zmian w stosunku do oferty listopadowej. Nadal najlepiej oprocentowanym rachunkiem pozostaje Konto Oszczędnościowe na 3,6% w Orange Finanse.
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2017
Twoje oszczędności mogą zarabiać na rachunku depozytowym nawet 3,6% - i to aż przez 6 miesięcy. Takie warunki zapewnia nowym klientom zwycięzca listopadowego rankingu kont oszczędnościowych.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2017
Z okazji światowego dnia oszczędzania przygotowaliśmy dla Was specjalną edycję rankingu kont oszczędnościowych. Wymieniamy wszystkie oferty, na których zarobisz więcej niż 2,2% w skali roku. Spoiler: na najbardziej dochodowym rachunku zyskasz aż 3,6%.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm