09.03.2017, 09:00

Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Wyzwanie to wydaje się teraz jeszcze trudniejsze, gdyż ostatnio wzrosła inflacja, która sprawia że długoterminowe oszczędzanie nie ma obecnie większego sensu. Dlatego optymalnym produktem jaki obecnie można wykorzystać do pomnażania swoich pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które z nich jest najlepsze.

Konta oszczędnościowe łączą w sobie wszystkie zalety tradycyjnych depozytów z pełną dostępnością do pieniędzy na nich ulokowanych. Innymi słowy oferują one wysokie oprocentowanie z możliwością wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie bez obaw o dotychczas narosłe odsetki.

Badając preferencje swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking rachunków oszczędnościowych, na których przetrzymywane są nadwyżki finansowe w kwocie 15 tys. złotych (taka suma była najczęściej wskazywana przez osoby poszukujące takich kont w ostatnim miesiącu).

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 15 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk (dla nowych Klientów)
2,50%
30 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,50%
100 000 zł
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima
2,30%
150 000 zł
nie
Idea Bank
Konta ZOŚKA
2,25%
100 000 zł
tak
Nest Bank
Nest Oszczędności
2,25%
50 000 zł
tak
Toyota Bank
Indeksowane Konto Oszczędnościowe
2,23%
100 000 zł
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe posiada w swojej ofercie Bank Ochrony Środowiska. Oprocentowanie nominalne wspomnianego rachunku wynosi 2,75 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 50 tys. złotych. Trzeba pamiętać, że aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczne jest posiadanie ROR w tej instytucji i regularne zasilanie go kwotą min. 1 tys. złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego rankingu padło łupem dB Konta Oszczędnościowego Plus dostępnego w Deutsche Banku oprocentowanego na 2,55 proc. w skali roku. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na ten rachunek wynosi aż 100 tys. złotych i co ważne - wspomniane warunki nie wymagają otwierania ROR-u w tym banku.

Ostatnią lokatę na podium zajęły konta oszczędnościowe oferowane prze Bank Millennium oraz Eurobank, których oprocentowanie wynosi równe 2,50 proc. w skali roku. Warto zaznaczyć, że choć obydwa banki wymagają otwarcia kont osobistych, to ich oferty różnią się maksymalną kwotą jaką można ulokować w tych podmiotach. I tak, Bank Millennium promocyjnym oprocentowaniem obejmuje sumę 100 tys. złotych, a Eurobank 30 tys. złotych.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego zestawienia znalazły się rachunki oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku, Nest Banku, Idea Banku oraz BGŻOptima. Oprocentowanie nominalne wszystkich tych instrumentów przyjmuje wartości z przedziału 2,23 - 2,30 proc. w skali roku i na każdym można ulokować naprawdę duże oszczędności (nawet do 150 tys. zł w BGŻOptima).

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe marca 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.03.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2018
Obecnie aż 8 kont oszczędnościowych oprocentowanych jest na co najmniej 3% w skali roku! W listopadzie pula najlepszych ofert poszerzyła się o Konto Idealnie Proste (Idea Bank), którego posiadacze mogą oszczędzać na 3,2% bez żadnych dodatkowych warunków.
Ranking kont oszczędnościowych: 50 000 zł na 6 miesięcy
Nawet 507 zł odsetek od 50 000 zł można uzyskać w ciągu 6 miesięcy na rachunku oszczędnościowym. Na najwyższe zyski (2,5% w skali roku) mogą liczyć osoby, które wezmą udział w promocji banku Citi Handlowy i założą konto Citi Priority.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2018
Już nie pięć, a sześć banków oferuje na oprocentowanym rachunku co najmniej 3% w skali roku, z czego jeden z nich nalicza bonusowe odsetki dla kwot aż do 200 000 zł. Najwyższą stawką w październikowym rankingu kont oszczędnościowych wciąż pozostaje 3,5% gwarantowane przez pełny rok dla kwot do 10 000 zł.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2018
Osoby, którym zależy na jak najwyższym oprocentowaniu oszczędności, wciąż mają szansę na zdeponowanie nawet 10 000 zł na 3,5%. Stawka, dostępna na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku, będzie obowiązywać przez pełny rok.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2018
Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe pozwala zyskać aż 3,5%, a stawka będzie naliczana przez pełny rok. Obecna edycja oferty specjalnej Bonus za Aktywność dostępna będzie w Getin Banku jeszcze do końca sierpnia.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm