09.03.2017, 09:00

Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2017
Posiadacze nadwyżek finansowych ciągle zmagają się z problemem takiego ich ulokowania aby przyniosły one zadowalającą stopę zwrotu. Wyzwanie to wydaje się teraz jeszcze trudniejsze, gdyż ostatnio wzrosła inflacja, która sprawia że długoterminowe oszczędzanie nie ma obecnie większego sensu. Dlatego optymalnym produktem jaki obecnie można wykorzystać do pomnażania swoich pieniędzy jest konto oszczędnościowe. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które z nich jest najlepsze.

Konta oszczędnościowe łączą w sobie wszystkie zalety tradycyjnych depozytów z pełną dostępnością do pieniędzy na nich ulokowanych. Innymi słowy oferują one wysokie oprocentowanie z możliwością wypłacenia pieniędzy w dowolnym momencie bez obaw o dotychczas narosłe odsetki.

Badając preferencje swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking rachunków oszczędnościowych, na których przetrzymywane są nadwyżki finansowe w kwocie 15 tys. złotych (taka suma była najczęściej wskazywana przez osoby poszukujące takich kont w ostatnim miesiącu).

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 15 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
Eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Ekstra Zysk (dla nowych Klientów)
2,50%
30 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,50%
100 000 zł
tak
BGŻOptima
Konto BGŻOptima
2,30%
150 000 zł
nie
Idea Bank
Konta ZOŚKA
2,25%
100 000 zł
tak
Nest Bank
Nest Oszczędności
2,25%
50 000 zł
tak
Toyota Bank
Indeksowane Konto Oszczędnościowe
2,23%
100 000 zł
nie
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe posiada w swojej ofercie Bank Ochrony Środowiska. Oprocentowanie nominalne wspomnianego rachunku wynosi 2,75 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 50 tys. złotych. Trzeba pamiętać, że aby uzyskać tak atrakcyjne warunki konieczne jest posiadanie ROR w tej instytucji i regularne zasilanie go kwotą min. 1 tys. złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego rankingu padło łupem dB Konta Oszczędnościowego Plus dostępnego w Deutsche Banku oprocentowanego na 2,55 proc. w skali roku. Maksymalna kwota jaką można wpłacić na ten rachunek wynosi aż 100 tys. złotych i co ważne - wspomniane warunki nie wymagają otwierania ROR-u w tym banku.

Ostatnią lokatę na podium zajęły konta oszczędnościowe oferowane prze Bank Millennium oraz Eurobank, których oprocentowanie wynosi równe 2,50 proc. w skali roku. Warto zaznaczyć, że choć obydwa banki wymagają otwarcia kont osobistych, to ich oferty różnią się maksymalną kwotą jaką można ulokować w tych podmiotach. I tak, Bank Millennium promocyjnym oprocentowaniem obejmuje sumę 100 tys. złotych, a Eurobank 30 tys. złotych.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego zestawienia znalazły się rachunki oszczędnościowe dostępne w Toyota Banku, Nest Banku, Idea Banku oraz BGŻOptima. Oprocentowanie nominalne wszystkich tych instrumentów przyjmuje wartości z przedziału 2,23 - 2,30 proc. w skali roku i na każdym można ulokować naprawdę duże oszczędności (nawet do 150 tys. zł w BGŻOptima).

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe marca 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.03.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - grudzień 2019
Aż 8 banków daje na koncie oszczędnościowym min. 3%. Najwięcej zyskać można 4%, ale pamiętajmy, że to zysk obliczony w skali roku. Maksymalna stawka będzie obowiązywać tylko przez 4 miesiące, a żeby z niej korzystać, należy założyć konto osobiste.
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2019
Oprocentowanie kont oszczędnościowych sięga obecnie nawet 4% w skali roku. Tak wysoka – jak na aktualne realia rynkowe – stawka dostępna jest jednak tylko w promocji i po spełnieniu restrykcyjnych warunków.
Ranking kont oszczędnościowych - wrzesień 2019
Nie chcesz zamrażać swoich środków nawet na krótkoterminowej lokacie? Na koncie oszczędnościowym możesz zyskać dokładnie tyle samo odsetek – do 4% w skali roku. Są jednak warunki.
Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2019
W sierpniu najwyższe oprocentowanie, dostępne na koncie oszczędnościowym zrównało się z maksymalną stawką oferowaną na krótkoterminowych lokatach. W obu przypadkach można zyskać odsetki do 4% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2019
Początek wakacji niemile zaskoczył klientów Idea Banku i eurobanku. Z nadejściem lipca oprocentowanie Konta Idealnie Prostego spadło ze stawki jednej z najwyższych na rynku (3,2%) do zaledwie 1,1% w skali roku, tym samym Idea Bank wypadł z czołówki rankingu rachunków oszczędnościowych. Identyczny los spotkał eurobank, który obniżył oferowane oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego Extra Zysk z 2,5% do 1,4%.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Forum finansowe dla firm