02.11.2009, 14:52

Nie każdy bank da kredyt mieszkaniowy. Sprawdź dlaczego!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Dane NBP mówią o około 70 zarejestrowanych bankach (nie spółdzielczych) w Polsce. Tylko połowa z nich oferuje kredyt mieszkaniowy. Jedynie kilku kredytodawców przedstawi Ci ofertę spełniającą Twoje oczekiwania. Ostatecznie wybierzesz jeden. Który?
Pulę zarejestrowanych w Polsce banków można z grubsza podzielić na dwa zbiory: aktywnych, walczących o klientów graczy oraz przyczajone, przyglądające się rynkowi przedstawicielstwa zagranicznych tuzów.
Druga grupa prowadzi działalność w bardzo skromnym wydaniu, więc potencjalnego kredytodawcy musisz szukać w pierwszej. Tutaj jednak też nie będzie łatwo. Nie każdy bank ma taką samą chęć do udzielania kredytów mieszkaniowych. Można przecież zarabiać na wielu, różnych polach, albo po prostu w danym momencie skupiać się na innych celach. I jeżeli właśnie taka jest polityka banku, to nie znajdziesz w nim dobrej oferty. A po czym to poznać?
 
Po pierwsze oprocentowanie
 
Chęć prowadzenia aktywnej akcji kredytowej przez bank łatwo poznać po wysokości oferowanego przezeń oprocentowania. Jeżeli prezentuje się atrakcyjnie na tle konkurencji to fakt ten potwierdza chęć banku to łowienia kolejnych klientów. Taką ofertę musisz sprawdzić. Szczególnie jeżeli nie jest obwarowana wysokimi opłatami wstępnymi, czyli prowizją i ewentualnymi ubezpieczeniami.
 
 
Ile gwiazdek w ofercie?

Porównanie kredytów to również analiza narzucanej przez bank „oferty dodatkowej”. Niska prowizja, ale tylko pod warunkiem założenia konta VIP? Obniżona marża, ale tylko dla biorących dodatkowe ubezpieczenia? Zastanów się, czy oferowane przez bank w pakiecie produkty to dodatkowa korzyść czy niepotrzebny koszt?
 
Zbierz opinie o banku
 
Kryzys finansowy pokazał, że bank bankowi nie równy. Kiedy efekty światowego kryzysu finansowego zaczęły być widoczne w Polsce część banków wystawiła swoich klientów na nie lada próbę. Okazywało się, że a to marża może zostać podwyższona, a to bank może wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Nauczony doświadczeniami innych klientów wybierz zaufaną instytucję. Sprawdź fora i zasięgnij języka u znajomych.
 
Chcesz podyskutować o kredytach hipotecznych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.11.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt hipoteczny a praca za granicą. 25.5.2016 19:03 przez:
dawidS
Bank BPH czy warto wziąć kredyt z wracającymi odsetkami? 18.5.2016 10:38 przez:
Tomorek

forum o kredytach

Forum o lokatach
db lok@ta 5% Deutsche Bank - co sądzicie? 9.3.2016 13:34 przez:
Arias

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Nationale Nederlanden - Rakowi wspak - warto? 21.3.2016 10:41 przez:
Basia

forum o ubezpieczeniach