Zmodernizuj lub poszerz park maszynowy swojej firmy bez kredytu i angażowania własnego kapitału. Sprawdź i porównaj z Comperia.pl dostępne na rynku oferty leasingu maszyn i urządzeń dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

Leasing maszyn i urządzeń

Porównaj wszystkie oferty leasingu w jednym miejscu

LeasingLeasing samochodów osobowychLeasing samochodów ciężarowychLeasing maszyn i urządzeń
Santander Consumer Bank
Kup auto w salonie... w swoim salonie!

Leasing przez internet w Santander Consumer Multirent

 • Bez konieczności wychodzenia z domu czy biura
 • Pełny proces online
 • Szeroka gama modeli samochodów nowych i używanych
 • Indywidualny dobór parametrów leasingu
 • Oferta sponsorowana

  Sprawdź
  Comperia Doradca Leasing
  Leasing z Comperia Doradca

  Wybieramy leasing

  Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

  • Za dużo ofert?
  • Jak wybrać dobrą ofertę?

  Oferta sponsorowana

  Sprawdź
  Porównaj produkty
  Znaleźliśmy dla Ciebie 2 oferty
  Sortowanie:
  Europejski Fundusz Leasingowy SA
  Europejski Fundusz Leasingowy SA - oferta (używane maszyny i urządzenia)
  Wykup: 20% Czynsz: 2,78% Suma opłat: 106,72%

  Rata miesięczna: 834 zł

  Europejski Fundusz Leasingowy SA
  Europejski Fundusz Leasingowy SA - oferta (nowe maszyny i urządzenia)
  Wykup: 20% Czynsz: 2,78% Suma opłat: 106,72%

  Rata miesięczna: 834 zł

  Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

  Leasing maszyn i urządzeń

  Dzięki leasingowi przedsiębiorcy mają możliwość rozwoju własnego biznesu i zwiększenia konkurencyjności rynkowej (poprzez pozyskanie dodatkowych maszyn czy urządzeń) bez obciążania budżetu firmy dużym, jednorazowym wydatkiem.

  Właścicielem przedmiotu w całym okresie leasingu jest leasingodawca. Leasingobiorca otrzymuje ten przedmiot w użytkowanie w zamian za miesięczne płatności (raty), ale po zakończeniu trwania umowy ma możliwość przejęcia maszyny na własność – za wskazaną w umowie opłatą.

  Wielu leasingodawców oferuje finansowanie maszyn i urządzeń nawet do 100% ich wartości, co oznacza, że przedsiębiorca nie musi posiadać wkładu własnego.

  W ramach leasingu maszyn firmy mogą nabyć sprzęty, kupione w Polsce lub za granicą, potrzebne w takich branżach jak m.in.: budownictwo, medycyna, stomatologia, gastronomia, obróbka metalu i drewna, przetwórstwo tworzyw sztucznych.

  Odpisy amortyzacyjne

  Odpisów amortyzacyjnych dokonuje finansujący lub korzystający – zależnie od rodzaju leasingu:

  • w leasingu operacyjnym: leasingodawca,
  • w leasingu finansowym: leasingobiorca.

  Koszt uzyskania przychodów

  Zależnie od rodzaju zawartej umowy przedsiębiorca może wliczać do kosztów podatkowych całe raty lub tylko ich część odsetkową:

  • w leasingu operacyjnym: całe raty leasingowe (bez VAT-u),
  • w leasingu finansowym: odsetki od rat leasingowych (bez VAT-u),

  W leasingu finansowym dodatkowym kosztem obniżającym podatek są odpisy amortyzacji przedmiotu.

  Zabezpieczenia umowy leasingu

  Podstawowym zabezpieczeniem stosowanym w leasingu jest sam przedmiot umowy, który w całym jej okresie pozostaje własnością finansującego.

  Leasingodawca może wymagać dodatkowych zabezpieczeń, takiej jak weksel lub ubezpieczenie. W przypadku leasingu pojazdów obowiązkowe jest OC i autocasco wraz z NNW oraz assistance.

  Wykup leasingowanych maszyn

  W leasingu finansowym zazwyczaj przeniesienie własności przedmiotu umowy następuje za symboliczną opłatą za wykup (często: 1% ceny przedmiotu).

  W leasingu operacyjnym przedsiębiorca ma możliwość wykupienia środka finansowanego w ramach umowy za ustaloną w niej cenę, jednak zazwyczaj jest to dużo wyższa wartość niż w leasingu finansowym. Wynika to z odrębnych mechanizmów pobierania wartości końcowej przedmiotu, stosowanych w obu rodzajach umów. W leasingu finansowym przedsiębiorca spłaca zwykle dużo wyższe raty, ponieważ każda z nich jest powiększana o kwotę na poczet spłaty nabywanego przedmiotu. W leasingu operacyjnym raty zwykle nie uwzględniają pełnej spłaty leasingowanych maszyn.

  Kredyt czy leasing – jak finansować inwestycje?

  W ramach kredytu przedsiębiorca pozyskuje pieniądze, które może przeznaczyć na realizację inwestycji lub bieżące wydatki. W leasingu przedsiębiorca zamiast gotówki otrzymuje konkretny przedmiot, np. maszyny. W obu przypadkach w zamian zobowiązuje się do spłaty comiesięcznych rat.

  Kredyt i leasing różni nie tylko przedmiot umowy, ale i sposób pozyskania wsparcia. Leasing jest łatwiej dostępny niż kredyt. Obowiązują w jego przypadku łagodniejsze wymogi w zakresie zdolności finansowej, a formalności są ograniczone do minimum, dzięki czemu proces wnioskowania i zawierania umów jest uproszczony i krótszy.

  Raty leasingowe nie obciążają zdolności kredytowej.

  Z leasingu mogą bez przeszkód korzystać nowe firmy, podczas gdy większość kredytów inwestycyjnych jest przeznaczona dla przedsiębiorców działających w swojej branży od minimum roku.