Oblicz koszt leasingu samochodów ciężarowych z kalkulatorem Comperia.pl. Podaj wartość pojazdu i preferowany okres umowy, a otrzymasz bezpłatne porównanie rat, czynszów inicjalnych i opłat za wykup w najlepszych firmach leasingowych w Polsce.

Leasing samochodów ciężarowych

Porównaj wszystkie oferty leasingu w jednym miejscu

LeasingLeasing samochodów osobowychLeasing samochodów ciężarowychLeasing maszyn i urządzeń
Comperia Doradca Leasing
Leasing z Comperia Doradca

Wybieramy leasing

Skontaktuj się z doradcą, który wybierze dla Ciebie najlepszą ofertę.

  • Za dużo ofert?
  • Jak wybrać dobrą ofertę?

Oferta sponsorowana

Sprawdź
Porównaj produkty
Znaleźliśmy dla Ciebie 2 oferty
Sortowanie:
Europejski Fundusz Leasingowy SA
Europejski Fundusz Leasingowy SA - oferta (nowe pojazdy ciężarowe)
Wykup: 1% Czynsz: 3,57% Suma opłat: 106,68%

Rata miesięczna: 1 071 zł

Europejski Fundusz Leasingowy SA
Europejski Fundusz Leasingowy SA - oferta (używane pojazdy ciężarowe)
Wykup: 1% Czynsz: 3,57% Suma opłat: 106,68%

Rata miesięczna: 1 071 zł

Legenda:Ocena danego banku na podstawie średniej ocen zebranej od naszych klientów

Leasing pojazdów ciężarowych

Dzięki leasingowi (operacyjnemu lub finansowemu) przedsiębiorcy mają możliwość modernizacji i rozbudowy floty transportowej swojej firmy przy niewielkim wkładzie własnym (wymagana wpłata początkowa to często tylko 5% ceny pojazdu), a nawet bez angażowania własnego kapitału.

W ramach leasingu można finansować pojazdy nowe i używane, nabywane nie tylko na obszarze Polski, ale i za granicą, takie jak:

  • ciągniki siodłowe,
  • przyczepy i naczepy,
  • autobusy,
  • pojazdy specjalne.

Oprócz samego pojazdu za pośrednictwem leasingodawców przedsiębiorcy mogą wykupić dodatkowe produkty, takie jak: autocasco, assistance, GAP, polisę na życie, które zabezpieczą ich interesy na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń skutkujących np. całkowitym zniszczeniem lub utratą samochodu.

Leasing samochodów używanych

Większość leasingodawców stosuje limity wiekowe dla pojazdów używanych, które mogą zostać stać się przedmiotem umowy. Zazwyczaj górna granica wieku samochodu kwalifikującego się do leasingu to 6-7 lat, choć niektóre firmy oferują leasing pojazdów nawet 12-letnich.

W przypadku zamiaru nabycia używanej ciężarówki leasingodawca może wymagać od przedsiębiorcy dostarczenia wyceny rzeczoznawcy, który zweryfikuje stan techniczny pojazdu i określi jego bieżącą wartość.

Wyceny są zwykle pomijane, gdy firma kupuje samochód od wiarygodnego sprzedawcy, np. dealera lub wyspecjalizowany komis.

Leasing pojazdu zza granicy może być w wielu przypadkach prostszy niż samodzielny zakup za gotówkę czy na kredyt. Leasingobiorcy często oferują pomoc przy czynnościach związanych z rejestracją pojazdu lub dopuszczeniem samochodów zza granicy do ruchu po polskich drogach (tłumaczenie dokumentów, akcyza, deklaracje VAT).

Leasing na oświadczenie

Podobnie jak w przypadku aut osobowych, samochody ciężarowe mogą brać w leasing nawet firmy z krótkim stażem, już od pierwszego dnia działalności. Większość leasingodawców określa jednak minimalny wiek firmy wnioskującej o finansowanie na 6 miesięcy.

Dostępność leasingu jest przeważnie większa niż w przypadku kredytu. Formalności są zwykle ograniczone do minimum, a decyzja leasingowa zapada najczęściej w ciągu jednego dnia od złożenia kompletnego wniosku.

Do wniosku nie zawsze muszą być dołączone deklaracje podatkowe czy księgi finansowe przedsiębiorcy. Poza dokumentami rejestrowymi firmy – których przedłożenie jest zawsze obowiązkowe – zwykle wystarczy złożenie oświadczenie o dochodach przedsiębiorstwa.

Leasing operacyjny lub finansowy

Pojazdy ciężarowe mogą być finansowane na dwa sposoby: leasingiem operacyjnym lub finansowym, które różnią się pod względem rozliczania VAT-u i korzyści podatkowych, jakie uzyska przedsiebiorca.

LEASING OPERACYJNY

W leasingu operacyjnym samochód pozostaje własnością leasingodawcy w całym okresie obowiązywania umowy, skutkiem czego to finansujący dokonuje odpisów amortyzacyjnych.

Kosztem uzyskania przychodu w leasingu operacyjnym jest opłata wstępna, pełne raty leasingowe i koszty związane z użytkowaniem pojazdu (np. paliwo, opony, serwis).

VAT jest naliczany do każdej raty – dzięki odprowadzaniu go co miesiąc od niższych kwot podatek nie stanowi dużego obciążenia dla budżetu firmy.

LEASING FINANSOWY

W leasingu finansowym pojazd jest zakwalifikowany do środków trwałych leasingobiorcy, któremu przysługuje prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Koszt podatkowy stanowi odsetkowa część rat, odpisy amortyzacyjne i wydatki eksploatacyjne.

Podatek VAT jest odprowadzany w całości z góry na początku trwania umowy, co generuje duży, jednorazowy wydatek dla przedsiębiorcy.