06.07.2011, 13:55

Kredyty mieszkaniowe z BPH z niższą prowizją

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Bank BPH informuje o obniżce prowizji za udzielenie kredytów hipotecznych. Ponadto instytucja ta umożliwia całkowite zniesienie prowizji klientom, którzy zdecydują się na zakup dodatkowego ubezpieczenia.

Standardowo prowizja za udzielenie kredytów hipotecznych w polskich złotych została obniżona o 0,6 pkt. proc. dla wszystkich klientów. Dodatkowo od kredytobiorców, którzy zdecydują się na ubezpieczenie od ryzyka utraty stałego źródła dochodu i ubezpieczenia na życie, bank nie pobierze prowizji w ogóle.
 
Obniżka prowizji to kolejny element, o jaki wzbogacono poprzednią ofertę umożliwiającą obniżenie marży przy zaciąganiu kredytów hipotecznych w złotych. Posiadając lub zakładając konto osobiste (Konto Kapitalne lub rachunek Sezam Max) można obniżyć marże o 0,3 pkt. proc. Dodatkowym warunkiem w tym przypadku jest przelewanie dochodów zadeklarowanych we wniosku o udzielenie kredytu na konto w BPH.
 
Bank umożliwia dodatkowe obniżenie marży o kolejne 0,4 pkt. proc. Aby je uzyskać, należy kontynuować ubezpieczenie na życie oraz na wypadek niezdolności do pracy, do których przystępuje się, przy zawarciu umowy o kredyt. Po pierwszym roku ubezpieczenia marża zostaje obniżona o 0,2 pkt. proc. Przedłużenie ubezpieczenia od ryzyka utraty stałego źródła dochodu wskutek utraty pracy umożliwia obniżenie marży o kolejne 0,2 pkt. proc., lecz dopiero od trzeciego roku spłaty kredytu.
 
Dzięki skorzystaniu z obydwu obniżek kredytobiorcy mogą obniżyć marże nawet do 0,9 proc. Kredyty BPH nie plasują się wysoko w rankingach serwisu Comperia.pl. Być może takie zabiegi banku spowodują wzrost ich pozycji… Jednak warto pamiętać, że konkurencja nie śpi i zwykle szybko reaguje na zachodzące na rynku zmiany.
 
W ramach uatrakcyjnienia swojej oferty a zarazem dbania o wygodę klientów BPH udostępnił możliwość kontaktu z doradcą hipotecznym poprzez wideokonferencję internetową w wysokiej rozdzielczości. Podczas takiej wideo rozmowy doradca przeprowadzi klienta przez cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny – od złożenia wniosku po otrzymanie decyzji kredytowej. By ją uzyskać, nie trzeba nawet wychodzić z domu.
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.07.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum