30.01.2010, 14:56

Kredyt hipoteczny ING pod Rentgenem Comperii - tylko w PLN, ale atrakcyjnie!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt hipoteczny ING Bank jest jednym z najatrakcyjniejszych produktów na rynku. Szukasz instytucji finansowej, która najtaniej pożyczy Ci fundusze niezbędne na zakup własnego mieszkania? Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w złotówkach? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź rentgen Comperii. Dzisiaj prześwietlamy kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego!

Na chwilę obecną, ING Bank Śląski jest instytucją oferującą jeden z najtańszych kredytów hipotecznych na rynku. Niemniej jednak, jego oferta ogranicza się wyłącznie do produktów <br>w złotówkach. Jeżeli zatem interesuje Cię tani kredyt hipoteczny w rodzimej walucie, to koniecznie zapoznaj się z ofertą ING Banku Śląskiego. Comperia.pl podpowiada na co zwrócić uwagę.

 
Kredyt hipoteczny w ING - oferta
 
Oferta ING nie odbiega od powszechnie przyjętych standardów. Dostępne są zarówno kredyty hipoteczne i konsolidacyjne, jak i pożyczki hipoteczne. Za ich pomocą możemy sfinansować budowę domu, zakup mieszkania lub działki, a także – w przypadku pożyczki – remont bądź inną dowolną inwestycję, której zabezpieczeniem będzie posiadana przez nas nieruchomość. Niemniej jednak, ING udziela kredytów maksymalnie do 90 proc. wartości nieruchomości. Oznacza to, że przy skorzystaniu z jego oferty, musimy liczyć się z posiadaniem chociaż minimalnego wkładu własnego. ING ofertuje także najdłuższy na rynku okres, na jaki możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny – aż do 40 lat.
 
Kredyt hipoteczny ING - parametry
 
Jeżeli interesuje nas kredyt hipoteczny wyłącznie w rodzimej walucie, to zdecydowanie najlepszym wyborem na rynku jest ING Bank Śląski. Marża banku, w zależności od wysokości kredytu i wkładu własnego oraz naszej zdolności kredytowej, może wynosić od 1,7 proc. do maksymalnie 3 proc. Najkorzystniejsze warunki bank oferuje dla zobowiązań powyżej 750 tys. zł przy 50 proc. wkładzie własnym. Najczęściej spotkać można się natomiast z marżą na poziomie od 2,2 do 2,7 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu wynosi standardowo 1,6 proc. kwoty udzielonego kredytu. Dla stałych klientów istnieje jednak możliwość obniżenia prowizji do 1,2 proc. Innymi słowy, przy zaciąganiu kredytu w wysokości 250 tys. zł w portfelu pozostanie nam dodatkowy tysiąc złotych.
 
Bank nie wymaga także zakupu dodatkowych ubezpieczeń kredytu hipotecznego, co zapobiega ponoszeniu przez nas wyższych kosztów. Niemniej jednak, przy zaciągnięciu zobowiązania, istnieje możliwość skorzystania z dostępnych pakietów ubezpieczeniowych na preferencyjnych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim ubezpieczenia na życie lub utraty pracy.
 
Kredyt hipoteczny ING na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje porównanie najlepszych ofert na rynku w segmencie kredytów hipotecznych w złotówkach oraz oferty Banku BGŻ. Pod uwagę wzięto modelowy kredyt w wysokości 200 tys. zł zaciągany na okres 30 lat. Wartość nieruchomości przyjęto w wysokości 300 tys. zł.
 
Kredyt hipoteczny ING - porównanie
 

Najtańszy kredyt na rynku
 
 Najlepsza oferta ING Banku Śląskiego
Nazwa kredytu
Kredyt hipoteczny
Wysokość raty
1 240,55 zł
1 240,55 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,67 proc.
6,67 proc.
Prowizja za udzielenie kredytu
1,60 proc.
1,60 proc.
 
Na podstawie powyższego zestawienia, można jednoznacznie stwierdzić, iż na chwilę obecną kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego jest najlepszą oferta na rynku w segmencie kredytów złotówkowych. Niemniej jednak, różnica pomiędzy liderem, a dwoma następnymi ofertami jest minimalna. Przy wyborze kredytu hipotecznego w złotówkach, warto zatem zapoznać się także z produktami DnB Nord oraz Banku Millenium. Rzeczywiste oprocentowanie ich kredytów jest wyższe o maksymalnie 0,1 pkt. proc.
 
Masz swoje zdanie na temat kredytu hipotecznego w ING? Podziel się nim na naszym forum o kredytach hipotecznych!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.01.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2765 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt hipoteczny - która wersja lepsza 29.8.2018 9:48 przez:
1992-kasia
Kredyt hipoteczny na remont budynku. 14.8.2017 12:14 przez:
MrCluster
Kredyt hipoteczny w ciąży 23.6.2017 20:08 przez:
smeg
kredyt hipoteczny czy własne oszczędności? Pomocy 27.3.2017 18:28 przez:
nilada
bank BPS - NAJLEPSZY KREDYT HIPOTECZNY? 31.5.2016 9:01 przez:
wiktor
Kredyt hipoteczny a praca za granicą. 25.5.2016 19:03 przez:
dawidS

forum o kredytach