28.07.2009

Kary

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Banki naliczają kary za przekroczenie terminu spłaty karty nawet o jeden dzień. Dodatkowo kosztuje też przekroczeniu limitu kredytowego.

Bank wymaga spłaty zadłużenia minimalnej kwoty, wynoszącej na ogół 5 proc. zadłużenia każdego miesiąca. Dzień płatności zawsze jest wymieniony na wyciągu bez względu na to czy dostaje się go w wersji papierowej, czy korzysta z wyciągu elektronicznego. Warto pilnować wyznaczonych terminów, ponieważ opłata karna za brak spłaty w wyznaczonym czasie może być wyższa niż opłata roczna za korzystanie z karty.

Opóźniony przelew na kartę kredytową

Trzeba też pamiętać, że banki biorą pod uwagę datę zaksięgowania przelewu, a nie jego wystawienie. Często się więc zdarza, że przelew zrobiony w dniu wymaganej spłaty nie dotrze na rachunek karty w odpowiednim momencie i kara zostanie naliczona.

Spłacając kartę w ostatniej chwili powinno się więc znać godzinę sesji eliksir wychodzącej z banku, w którym posiada się konto i godzinę sesji przychodzącej w banku, w którym mamy kartę kredytową. Tylko wtedy mamy szansę na zaksięgowanie wpływu z datą, z którą wystawiliśmy przelew. Przy korzystaniu z karty kredytowej wystawionej przez bank, w którym posiadamy konto, problemu tego nie będzie. Spłata następuje on-line.

Przekroczony limit karty kredytowej

Może się zdarzyć, że wysokość transakcji przeprowadzonych kartą kredytową przewyższy kwotę limitu kredytowego przyznanego na kartę. Teoretycznie po wyczerpaniu kredytu kolejna transakcja powinna być zablokowana. Nie zawsze się tak dzieje, ponieważ niektóre sklepy i usługodawcy księgują transakcje z opóźnieniem nawet dwu-, trzydniowym. Jeżeli nie będzie się kontrolowało wydatków to przy niskim limicie, albo wysokim zadłużeniu karty, przeprowadzi się zbyt wiele transakcji i limit zostanie przekroczony. W takim przypadku zostanie naliczona wysoka kara, a karta do momentu spłaty minimalnego zadłużenia wraz z kwotą, o którą przekroczyło się limit, zostanie zablokowana.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
jaki fundusz inwestycyjny? 27.5.2015 11:42 przez:
hubertus

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie biura rachunkowego 14.1.2016 16:49 przez:
ella

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Kary za pracę na czarno 18.7.2014 10:54 przez:
selena

forum finansowe dla firm

Forum GSM
odstapienie od umowy- czy mozna? 8.4.2016 16:47 przez:
deb

forum gsm