13.12.2011, 09:55

Jak szukać kredytu gotówkowego na święta?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Boże Narodzenie to czas wzmożonych wydatków. Jeśli środki do dyspozycji na koncie osobistym czy kartach kredytowych okazują się niewystarczające na organizację świąt czy prezenty dla najbliższych, można udać się po kredyt gotówkowy do banku.

Banki w okresie przedświątecznym starają się promować swoje pożyczki gotówkowe. Robią to na rozmaite sposoby – obok standardowej metody, czyli obniżenia kosztów kredytu (np. prowizji czy oprocentowania), stosują także bardziej niecodziennie zabiegi promocyjne. Przykładowo – każdy, kto zaciągnie w ING Banku Śląskim pożyczkę gotówkową, otrzyma w prezencie książkę „Opowieści przy kominku” wraz z audiobookiem. Z kolei Bank BPH nagrodzi kredytobiorcę maskotką renifera lub opakowaniem czekoladek. Z pewnością jednak przy wyborze oferty kredytowej nie należy zwracać uwagi na takie, błahe w gruncie rzeczy, kwestie.

Jak szukać kredytu gotówkowego na święta? Jak porównywać oferty banków? Należy bardzo dokładnie przeanalizować parametry pożyczek konkretnych banków – wysokość prowizji, oprocentowania nominalnego, ubezpieczeń itd. Pewną wskazówkę atrakcyjności oferty może dać Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa - RRSO. Jest to wskaźnik, w który wliczonych jest sporo elementów kosztów całościowych kredytu.

Niestety, zazwyczaj nie jest łatwo poznać koszt kredytu już na etapie przeszukiwania ofert. Banki uzależniają wysokość oprocentowania pożyczki od zdolności kredytowej klienta. Tylko najlepsi mogą liczyć na minimalne oprocentowanie z „widełek” ustalonych przez bank. Często nieco lepsze warunki są proponowane także tym kredytobiorcom, którzy posiadają w danym banku konto osobiste lub zdecydują się na jego założenie. Także wykupienie ubezpieczeń dystrybuowanych przez bank może obniżyć koszty kredytowe.

Wybierając kredyt gotówkowy nie można zatem się śpieszyć. Należy porównać oferty kilku banków, np. dopytując się pracownika w oddziale, czy dzwoniąc na bankową infolinię. Warto skorzystać też z pomocy internetowej porównywarki finansowej Comperia.pl.

Pełne zestawienie kredytów na święta znajdziesz tutaj

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.12.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Gdzie i jak szukać sponsorów 27.8.2014 13:10 przez:
baskamy
Gdzie i jak szukać sponsorów 27.8.2014 13:10 przez:
baskamy
Szukam księgowej na co zwrócić uwagę? 29.6.2014 19:14 przez:
Kendzi

forum finansowe dla firm