30.04.2008

ING ma kredyty we frankach

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

W szwajcarskiej walucie bank udziela kredytów mieszkaniowych, budowlano-hipotecznych, konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych.

Decyzja ING Banku Śląskiego zaskoczyła rynek. Bank należał bowiem do przeciwników udzielania kredytów walutowych osobom osiągającym  dochody w rodzimej walucie. Wojciech Widenka, odpowiedzialny w ING Banku za produkty hipoteczne, podkreśla jednak, że bank nadal będzie proponować klientom przede wszystkim kredyty złotowe.
- W przypadku, kiedy klient wyrazi jednoznaczną chęć do zaciągnięcia kredytu indeksowanego, będzie on oferowany. Żeby zredukować ryzyka ponoszone przez klienta, nasza oferta gwarantuje niezmienną w pierwszych dwóch latach stopę procentową, przez co zmniejsza się prawdopodobieństwo drastycznej zmiany wysokości raty – mówi Wojciech Widenka.

Kredyt na 40 lat
Chętnym na kredyt we frankach bank ustawił nieco wyższą poprzeczkę – minimalny dochód klienta musi wynosić 2 tys. zł, w przypadku kredytów złotowych jest to 1 tys. zł.
Kredyt hipoteczny, budowlano-hipoteczny i konsolidacyjny można zaciągnąć maksymalnie na 40 lat, jeżeli wpłata własna klienta przekracza 10 proc. wartości zabezpieczenia (nieruchomości) i 30 lat, gdy wpłata jest niższa niż 10 proc. Pożyczkę hipoteczną można zaciągnąć na maksymalnie 25 lat.
Kredyt można spłacać w ratach równych lub malejących. Bank udziela finansowania do 100 proc. wartości nieruchomości, ale w przypadku, gdy wkład własny kredytobiorcy jest niższy niż 20 proc., konieczne jest wykupienie ubezpieczenia tzw. niskiego wkładu własnego.

Prowizje
Standardowa prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1 proc., minimum 400 zł. W ramach promocji do końca czerwca bank nie pobiera jednak tej opłaty w przypadku kredytu hipotecznego, budowlano-hipotecznego i konsolidacyjnego oraz opłat za ich wcześniejszą częściową lub całkowitą spłatę. Prowizja za udzielenie pożyczki hipotecznej obniżona jest w okresie promocji o 50 proc., ale wcześniejsza spłata też jest bezpłatna.

Oprocentowanie
Oprocentowanie kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich jest sumą stopy bazowej i marży. Stopa bazowa ustalana jest co miesiąc przez bank i jest stała w pierwszych dwóch latach spłaty kredytu (w kwietniu wynosi 3 proc.). Marża natomiast jest stała w całym okresie kredytowana. Jej wysokość zależy od wkładu własnego kredytobiorcy. Dla kredytów hipotecznych i budowlano-hipotecznych we frankach wynosi 1 pkt proc. przy LTV (stosunek kwoty kredytu do wartości nieruchomości) do 50 proc., 1,25 pkt. proc. (LTV od 50,01 do 80 proc.) i 1,5 pkt. proc. (LTV od 80,01 proc.).
Marża kredytów konsolidacyjnych podnoszona jest o 0,5 pkt. proc. w sytuacji, gdy konsolidacja celów mieszkaniowych stanowi ponad 50 proc. kwoty kredytu i o 1 pkt proc., gdy konsolidacja celów innych niż mieszkaniowe przekracza 50 proc. kwoty kredytu.
Marża dla pożyczki hipotecznej we frankach szwajcarskich wynosi 2 proc. (LTV do 50 proc.) i 3 proc. (LTV od 50,01 proc.).

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.04.2008).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora