Informacje o banku DnB Nord

 

Bank DnB Nord kieruje swoją ofertę produktów bankowych zarówno do klientów indywidualnych jak klientów korporacyjnych (duże firmy, małe i średnie przedsiębiorstwa), jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych.
Tak duża grupa potencjalnych klientów może zostać obsłużona dzięki połączeniu banku DnB Nord Polska z bankiem BISE S.A., co miało miejsce w 2007r.

Przed tą operacją DnB Nord specjalizował się w usługach dla korporacji i to wyłącznie dla dużej i średnich przedsiębiorstw. Na tej płaszczyźnie bank oferuje konkurencyjne produkty w zakresie finansowania projektów inwestycyjnych, cash management, instrumenty rynku walutowego, faktoring. Obecnie paleta dostępnych rozwiązań obejmuje również kredyty mieszkaniowe, lokaty, konta, karty kredytowe. Warto wspomnieć iż w ofercie DnB Nord znajdziemy również usług biura maklerskiego, które było do czasu połączenia biurem Banku Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych.
  

Na razie bank DnB Nord dysponuje dosyć skromną siecią własnych oddziałów (jest ich tylko 40), ale za to posiada sieć agencji bankowej Monetia (sieć 378 oddziałów) oraz 6 centrów bankowości korporacyjnej. Do tego oczywiście klienci banku DnB Nord mogą korzystać z usług bankowości elektronicznej.
Bank DnB Nord należy do europejskiej grupy bankowej o tej samej nazwie. Powstała ona w 2005r. po połączeniu niemieckiego banku NORD/LB oraz norweskiego DnB NOR. W 2010 r. DnB NOR zdecydował o rozwiązaniu joint venture z NORD/LB i aktualnie jest w trakcie przejmowania od tego banku 49 proc. udziałów DnB NORD Polska.
 

Grupa bankowa DnB koncentruje swoją działalność w Europie Północno-Wschodniej. W tej części Europy bank posiada ponad 170 placówek i ponad 3 tys. pracowników.

W Polsce od ponad roku bank DnB Nord rozwija swoją działalność w segmencie klientów indywidualnych. Jego oferta kredytów hipotecznych od kilku miesięcy jest jedną z atrakcyjniejszych na rynku. Nie byłoby w tym fakcie nic szczególnego gdyby nie to, że kredyt mieszkaniowy DnB Nord był ciekawą ofertą w samym środku kryzysu finansowego, czyli na przełomie 2008 i 2009r.

 

Kliknij i zobacz wszystkie wizytówki banków>>

Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne