13.04.2012, 10:35

Gdzie udać się po kredyt na drobny remont?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Nadejście wiosny sprzyja decyzjom o odnowieniu mieszkania. Jeśli potrzeby nie są duże, kwestią jest na przykład tylko odmalowanie czy urządzenie na nowo jednego czy dwóch pokojów, 5 tysięcy złotych spokojnie powinno wystarczyć. W którym banku najlepiej zaciągnąć kredyt na taką sumę?

Gdzie udać się po kredyt gotówkowy na niewielki remont mieszkania czy domu? Który bank udzieli najatrakcyjniejszego kredytu np. na 5 tys. zł, ze spłatą rozłożoną na 12 comiesięcznych równych rat? Jak sfinansować pracę malarza, zakup farb i innych potrzebnych rzeczy, a może i nowej szafy, kanapy czy komody?

Najlepszą ofertę proponuje Getin Noble Bank. Jego kredyt gotówkowy MAX ma najniższe oprocentowanie, a dodatkowo nie zostanie pobrana prowizja za pożyczenie środków. Comiesięczne raty wyniosą ok. 436,50 zł. Łącznie po roku odda się więc kapitał i ok. 240 zł odsetek.

Wśród polecanych kredytów gotówkowych znajdują się także propozycje Eurobanku, Polbanku, ING Banku Śląskiego i banku Citi Handlowy. Tylko ten ostatni bank pobierze prowizję za udzielenie pożyczki. Będzie to koszt 50 zł, czyli 1 proc. wysokości kredytu.

Z kolei oferta Eurobanku wymaga założenia w instytucji rachunku osobistego konto online, oraz deklaracji przelewania na niego wynagrodzenia. Nie powinien być to jednak warunek zaporowy, bo nie dość że rachunek jest konkurencyjny i tani w obsłudze, to wygodniej jest spłacać z niego raty kredytu.

TOP5 kredytów na remont
 
Kredyty gotówkowe na 5 tys. zł na 12 miesięcy
Oferta
Rata
Getin Noble Bank - Kredyt gotówkowy MAX
436,56 zł
Eurobank - tani kredyt z kontem
443,08 zł
Polbank EFG - Kredyt na Miarę Korzystny
444,01 zł
ING Bank Śląski - Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
445,41 zł
Citi Handlowy - Pożyczka gotówkowa
446,30 zł
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Choć różnice w wysokości rat w najlepszych bankach nie są wysokie, warto mimo tego szukać najatrakcyjniejszej oferty. W końcu różnica 10 zł na każdej racie oznacza oddanie bankowi 120 zł odsetek więcej w okresie całej spłaty zobowiązania. A to (wręcz z nawiązką) tyle, ile kosztuje 5-litrowe wiaderko farby.

Wybór dobrego kredytu jest o tyle istotny, że niektóre banki, poza zaprezentowanym TOP5 kredytów gotówkowych, mają duże gorsze oferty. U rekordzistów miesięczne raty mogą wynieść nawet 485-490 zł. W połączeniu z nawet 5-procentową prowizją czy pakietami ubezpieczeń za udzielenie kredytu może to dać ponad 1 tys. zł całych odsetek.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.04.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jaki kredyt na samochód? 23.6.2015 8:53 przez:
Aleksy

forum o kredytach