28.07.2009

Czy zaciągać kredyt z ubezpieczeniem

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Ubezpieczenie oferowane wraz z kredytem gotówkowym to dla klienta dodatkowy koszt. Czy warto je wykupić?

Zaciągając kredyt gotówkowy, w wielu bankach zmuszeni będziemy zgodzić się na dodatkowe zabezpieczenie kredytu w formie ubezpieczenia. Gwarantować nam ono będzie spłatę kredytu w razie utraty pracy, nieszczęśliwego wypadku, czasowej lub trwałej niezdolności do pracy czy śmierci.

Jeżeli mamy możliwość wyboru pomiędzy kredytem z ubezpieczeniem i bez tej opcji, warto sprawdzić, co można na tym zyskać. Niektóre banki nagradzają kredytobiorców niższym oprocentowaniem czy obniżoną prowizją, jeżeli ci wykupią polisę. Koszt kredytu z ubezpieczeniem i bez można sprawdzić porównując na przykład rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu w obydwu wariantach.

Nie należy jednak automatycznie rezygnować z droższej opcji z ubezpieczeniem. Warto jednak sprawdzić za co tak naprawdę płacimy i czy oferowana ochrona ubezpieczeniowa jest nam potrzebna. Może się przecież zdarzyć, że mamy już wykupioną polisę na życie, po co więc kolejna. W przypadku ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy, warto sprawdzić, ile rat kredytowych i o jakiej maksymalnej wartości spłaci za nas firma ubezpieczeniowa, a także jakie warunki musimy spełnić, żeby otrzymać odszkodowanie. Jednym z nich jest na przykład konieczność zarejestrowania się w urzędzie pracy.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt a wczesniejsza spłata 28.7.2015 9:14 przez:
rafalkowalik

forum o kredytach