16.02.2017, 10:28

Czy warto wykupić ubezpieczenie od raka?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Czy warto wykupić ubezpieczenie od raka?

Rak jest jedną z najczęściej występujących przyczyn zgonów w Polsce. Specjaliści przewidują, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba zachorowań na nowotwór wzrośnie o 15%. Wraz ze wzrostem świadomości zagrożenia tą chorobą, rośnie i liczba oferowanych przez ubezpieczycieli polis od raka. Tylko czy warto je wykupić?

Zgodnie z danymi Polskiego Towarzystwa Onkologicznego w ciągu ostatnich 30 lat liczba zachorowań na nowotwory wzrosła ponad dwukrotnie. W 2010 roku rozpoznano aż 140,5 tys. zachorowań, z czego 70,5 tys. dotyczyło kobiet. W roku 2011 rak był przyczyną co czwartego zgonu odnotowanego w Polsce. Niestety wszystkie prognozy specjalistów z dziedziny medycyny są niepokojące: w ciągu najbliższej dekady liczba zachorowań na nowotwory złośliwe wzrośnie.   

Leczenie nowotworu jest niezwykle kosztowne. W przypadku raka piersi koszt hospitalizacji sięga od 30 do 50 tys. zł. Sama chemioterapia kosztuje przeciętnie 13 tys. zł. Do tego dochodzi konieczność opłacenia leków, badań, diet, protez. Mało tego - choroba zwykle oznacza długą przerwę w możliwości wykonywania pracy zarobkowej. Na pytanie, czy warto się ubezpieczać, odpowiedź jest jednoznaczna: warto. Kwestią dyskusyjną pozostaje w zasadzie tylko dobór najlepszej polisy, która zapewni najszerszy zakres ochrony w najniższej cenie.

Choć ubezpieczyciele coraz częściej włączają polisy chroniące na wypadek wystąpienia nowotworu, to zwykle są to opcje dodatkowe, o które można rozszerzyć (za opłatą) wykupione podstawowe ubezpieczenie na życie, jakie wykupimy u danego ubezpieczyciela.

Jeśli zdecydujesz się na zakup polisy od zachorowania na raka, koniecznie zapoznaj się z umową i warunkami ubezpieczenia. Niestety spora część polis zawiera liczne wyłączenia ochrony i inne kruczki prawne, które mogą uniemożliwić Ci uzyskanie świadczenia finansowego w przypadku choroby. Z pewnością problemy z zawarciem umowy będą mieć osoby, u których już wykryto chorobę nowotworową. Warto więc zabezpieczyć się odpowiednio wcześniej.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu posiada w swojej ofercie już kilka towarzystw, m.in. Nationale Nederlanden, AXA, Generali i Aviva.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (16.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Bank BPH czy warto wziąć kredyt z wracającymi odsetkami? 18.5.2016 10:38 przez:
Tomorek
Kredyt Duet WZWBK - czy warto? 4.5.2016 10:20 przez:
Leon

forum o kredytach

Forum o lokatach
Konto 360 Milleennium - czy warto założyć ? 31.3.2016 10:32 przez:
Sławoj

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Czy warto wziąć przedłużoną gwarancję? 11.12.2015 8:10 przez:
ramzi

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Czy warto skorzystać z usług Open finance? 26.8.2015 16:01 przez:
Profesor

forum finansowe dla firm

Forum GSM
Czy warto jest brać telefon w ofercie na abonament 9.4.2015 13:07 przez:
estimo

forum gsm