05.06.2015, 13:29

Ile kosztuje ubezpieczenie zakładu fryzjerskiego?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie zakładu fryzjerskiego?

Zakład fryzjerski to w wielu przypadkach bardzo dobry pomysł na biznes. Warto jednak zadbać o odpowiednie ubezpieczenie, które ochroni przez ryzykiem wyrządzenia klientom kosztownych szkód.

Warto wykupić OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Okaże się ono bardzo pomocne, gdy wykonując swoją pracę, fryzjer spowoduje u kogoś uszczerbek na zdrowiu lub straty materialne. Oprócz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ochroną można objąć również lokal, w którym prowadzona jest działalność, czy też wyposażenie zakładu, m.in. od pożaru, zalania i dewastacji.

Po co OC?

Klient, decydując się na usługę, ustala jej zakres i zgadza się na jej cenę. Zawarta zostaje umowa o wykonanie usługi. Co prawda jest ona zawierana w sposób ustny, ale już na tej podstawie klient ma prawo domagać się swoich praw. Konsekwencje tego mogą być dla zakładu dotkliwe.

Wykupując ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, można uniknąć finansowego problemu. Koszty pokryje zakład ubezpieczeń w imieniu ubezpieczonego. Decydując się na zakup polisy, warto zadbać o to, aby suma gwarancyjna, czyli kwota, do wysokości której odszkodowanie zapłaci ubezpieczyciel, mogła w całości pokryć wyrządzone klientom szkody.

Ile to kosztuje?

O ubezpieczenie warto zadbać. Zwłaszcza, że polisę OC można nabyć już za ok. 300 zł rocznie (oczywiście zależności od zakresu ochrony). Jeśli natomiast chcemy ubezpieczyć majątek, wyposażenie czy środki obrotowe, takie jak np. kosmetyki od zdarzeń losowych ( ogień, zalanie) lub od kradzieży z włamaniem. Możemy się zdecydować na kompleksowe ubezpieczenie, którego ceny zaczynają się od 400 zł rocznie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? 18.11.2015 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm