28.05.2015, 08:03

Jak działają ubezpieczenia grupowe?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak działają ubezpieczenia grupowe?

Ubezpieczenia grupowe to polisy dedykowane przede wszystkim zakładom pracy. Ich istotą jest nie tylko ochrona pracowników, ale również ich rodzin. W ostatnim czasie można zauważyć, że towarzystwa ubezpieczeniowe proponują coraz szerszy zakres takich ubezpieczeń. Sprawdźmy dokładniej, jak działają takie polisy.

Ubezpieczenie grupowe to doskonała okazja, żeby za szeroki zakres ochrony zapłacić taniej. Nie ma się co łudzić, klient indywidualny nigdy nie dostanie tak atrakcyjnych warunków, jakie może wynegocjować pracodawca. Czynnikiem decydującym jest skala ubezpieczenia.

Grupowe ubezpieczenia - zysk obopólny

Polisy grupowe to dla towarzystwa ubezpieczeniowego prawdziwa żyła złota, ponieważ jednorazowo zyskuje wielu klientów. Im większy zakład pracy, tym lepsze powinny być warunki umów, bo i więcej jest ubezpieczonych. Pracownicy również ten mechanizm rozumieją i coraz chętniej obejmują taką ochroną - zarówno siebie, jak i swojej rodziny.

Kto płaci składkę?

W przypadku ubezpieczeń grupowych składki mogą być płacone w różny sposób. Bywają firmy, które same opłacają ubezpieczenie swoich pracowników, a potem zaliczają to do kosztów. Niektóre przedsiębiorstwa preferują model mieszany, w którym pracownicy finansują połowę składki, a resztę pokrywa pracodawca i również wlicza to w koszty. Jednak najczęściej to sam pracownik płaci składkę ubezpieczenia grupowego, ale jak wspominaliśmy, jest to i tak składka o wiele niższa, niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego.

Jaki jest zakres ubezpieczeń grupowych?

Warto zauważyć, że ubezpieczenia grupowe proponują coraz szerszy zakres ochrony. To już nie tylko standardowe wypłaty świadczeń z tytułu urodzenia dziecka czy śmierci członka rodziny, ale także coraz częściej rekompensata za pobyt w szpitalu - i to nawet poza granicami kraju, a także świadczenie wypłacane w przypadku operacji ubezpieczonego lub członka jego rodziny. W ostatnich latach można zauważyć obejmowanie ubezpieczeniem grupowym również najcięższych chorób, jak np. nowotwory.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko
Bank spółdzielczy a SKOK 24.4.2015 13:36 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Firmy oddłużające - wasze zdanie 20.2.2015 12:49 przez:
annonnse

forum o kredytach

Forum o lokatach
jak działają kantory internetowe? 5.8.2014 16:13 przez:
victoria38

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz
karty obciążeniowe dla firm 22.12.2014 10:56 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum finansowe dla firm