20.04.2015, 12:21

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie psa?

Większość z nas może przyjąć z pewnym zdziwieniem ofertę ubezpieczenia czworonogów, ale jeżeli ktoś ma w domu psa lub kota, powinien się nad tą ofertą zastanowić. Ubezpieczenie czworonogów może okazać się niezwykle potrzebne dla ich właścicieli.

Oczywiście, w przypadku psa rodowodowego, który uczestniczy w wystawach i jest cennym zwierzęciem, ubezpieczenie nie jest niczym dziwnym. Ubezpieczenie zwykłego czworonożnego pupila również nie powinno nikogo dziwić. Psy i koty chorują tak samo jak ludzie, a ich leczenie często stanowi dla ich właścicieli poważny wydatek.

Może wyrządzić komuś szkodę

Pies może też wyrządzić komuś krzywdę. Często są to poważne i kosztowne szkody. Czy można im zapobiec? Zapobiec - nie zawsze się uda, ale można wykupić polisę OC, która pokryje koszty szkód wyrządzonych przez psa, dzięki czemu właściciel nie będzie musiał płacić za tego rodzaju przypadki z własnej kieszeni. Ostatnio coraz częściej słyszy się o tym, że psy, nawet dobrze zabezpieczone, są w stanie wyjść poza ogrodzenie i wyrządzić wiele szkód. Najczęściej takie sprawy kończą się w sądzie. Zwykle właściciele psów je przegrywają. Należy zatem ubezpieczać swoje psy, również wykupując ubezpieczenie OC.

Jak w przypadku auta

Ubezpieczenie psa w zasadzie funkcjonuje podobnie jak ubezpieczenie samochodu. Koszt ubezpieczenia psa uzależniony jest od wielu warunków, np. od pochodzenia psa oraz jego wieku, a także wartości rynkowej. Niestety, ale takie warunki są brane pod uwagę przez firmy ubezpieczeniowe. Firmy ubezpieczeniowe, analizując warunki oraz wyliczając stawki, biorą pod uwagą wiele elementów. Z pewnością przewidują wyższe stawki dla psów rasowych niż dla kundli.

Na jakich zasadach działa polisa dla psa?

Przy ubezpieczeniach dla zwierząt jest nieco inaczej niż przy polisach ubezpieczeniowych dla ludzi. Ubezpieczenie dla zwierząt należy podzielić na dwie części. Jedna cześć polisy chroni właściciela psa przed wydatkami związanymi z kosztami leczenia czworonoga, natomiast druga część dotyczy ewentualnych szkód, jakie nasz pupil może wyrządzić. Ten drugi wariant najczęściej jest łączony z polisą mieszkaniową.

Ubezpieczając psa, należy pamiętać…

Należy pamiętać, że firma ubezpieczeniowa może zażądać zaświadczenia od lekarza weterynarii o tym, że zwierzę jest zdrowe – to po pierwsze. Po drugie – ubezpieczenie może dotyczyć tylko obszaru określonego miasta. W tym drugim przypadku, jeżeli zdarzenie z udziałem psa zajdzie poza granicami określonego obszaru, ubezpieczenie nie zadziała. Koszt ubezpieczenia czworonogów kształtuje się w granicach kilkudziesięciu złotych miesięcznie (nawet od 10-25 zł/mies.)

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
900 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? 18.11.2015 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm