10.02.2014, 20:42

Ile kosztuje ubezpieczenie przed zalaniem mieszkania?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8     / 10 (oddano 1 głosów)

Ile kosztuje ubezpieczenie przed zalaniem mieszkania?

Zalania mieszkań to jedne z najczęstszych szkód, z którymi spotykają się właściciele nieruchomości. Dobrze poznać rodzaje ubezpieczeń lokali i szanse na uzyskanie odszkodowania w przywołanej sytuacji.

Szkody materialne wynikające z zalania mieszkania powstają najczęściej z powodu awarii instalacji wodnych, kanalizacyjnych. W okresie zimowym możemy spotkać się z zalaniami spowodowanymi niewłaściwym funkcjonowaniem ogrzewania centralnego. Gdy usterka instalacji lub urządzeń, takich jak pralka czy zmywarka, nastąpi w czasie, kiedy właściciela nie ma w mieszkaniu, straty mogą być dość duże.

Jak chronić się przed zalaniem mieszkania?

Problemy wynikające z zalania lokali mieszkalnych mogą być następstwem zarówno działań innych mieszkańców, jak i awarii instalacji i urządzeń należących do właściciela mieszkania. W celu zabezpieczenia pomieszczeń przed startami należy wykupić polisę zapewniającą ochronę lokalu przed skutkami zdarzeń losowych, będącą jednym z podstawowych produktów dostępnych na rynku ubezpieczeniowym. Polisa od ognia oraz innych zdarzeń losowych jest w stanie zapewnić odszkodowanie, które pokryje zarówno koszty start w mieniu ruchomym, jak też szkody w stałych elementach wyposażenia. Mieniem ruchomym w mieszkaniu jest przykładowo sprzęt elektroniczny, RTV, AGD czy meble. Do elementów stałych nieruchomości zalicza się ściany oraz podłogi.

Ubezpieczenie od zalania mieszkania osoby trzeciej

W bloku może wystąpić sytuacja, w której oprócz zalania własnego lokalu, zniszczone zostaną również pomieszczenia sąsiadów. Dobrze wiedzieć, że ubezpieczenie przed zdarzeniami losowymi własnego mieszkania nie zapewnia rekompensaty szkód w przypadku zniszczenia lokalu innej osoby. Przy braku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia właściciel lokalu, w którym doszło do usterki, musi pokryć należne wydatki z własnych środków. Chcąc zabezpieczyć się na wypadek takich sytuacji, warto wykupić polisę OC w życiu prywatnym, która chroni nie tylko przed zalaniem lokalu mieszkalnego należącego do sąsiada, ale również przed pozostałymi roszczeniami ze strony osób trzecich.

Jaki jest koszt ubezpieczenia?

Koszt ubezpieczenia będzie najniższy przy wykupieniu polisy o podstawowym zakresie. Nie zawsze polisa od zalania mieszkania oraz ubezpieczenie OC w życiu można wykupić oddzielnie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy w formie pakietów, które nie zawsze spełniają oczekiwania klientów. W najbardziej okrojonych wersjach ubezpieczenie od zalania mieszkania zaczyna się od 300 zł przy nieruchomości wartej 400 tys. zł. Wysokość składki zależy do wartości nieruchomości, mienia ruchomego oraz elementów stałych mieszkania.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (10.02.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
880 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Ile kosztuje korzystanie z pośredników kredytowych? 26.2.2016 16:05 przez:
ymcm

forum o kredytach

Forum o lokatach
Ile kosztuje eMakler w mbanku? 14.12.2015 15:24 przez:
marius

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ile kosztuje ubezpieczenie roweru? 6.9.2015 21:21 przez:
candyq

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Ile kosztuje księgowa? 4.5.2016 21:16 przez:
magda25
Ile kosztuje dobra strona internetowa? 18.11.2015 13:15 przez:
mirella

forum finansowe dla firm