24.04.2015, 15:04

Jak wybrać lokatę najlepszą na rynku?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jak wybrać lokatę najlepszą na rynku?

Lokaty bankowe są jednym z najpopularniejszych sposobów na odkładanie i pomnażanie oszczędności. Niestety sytuacja na rynku finansowym nie rozpieszcza inwestorów. Stopy procentowe po raz kolejny zostały obniżone, co powoduje, że oprocentowanie lokat wciąż maleje. Nawet w takiej sytuacji warto oszczędzać i szukać sposobu na bezpieczne pomnażanie zgromadzonych środków. Zobaczmy, jak wybrać najlepszą lokatę na rynku.

Rynek lokat terminowych z miesiąca na miesiąc staje się coraz mniej atrakcyjny. Ta sytuacja wynika z kolejnych obniżek stóp procentowych. O ile jest to zjawisko korzystne dla wszystkich tych, którzy spłacają kredyty, o tyle dla osób chcących bezpiecznie oszczędzać jest to sytuacja nieciekawa. Jednak nawet na obecnym rynku można jeszcze znaleźć oferty, które warto wziąć pod uwagę.

Najlepsze oferty lokat terminowych są obecnie proponowane jednorazowo nowym klientom. Warto zajrzeć na witryny banków i do porównywarki finansowej, by zweryfikować, który bank posiada obecnie najwyższe oprocentowanie lokat. Jeżeli nawet propozycje są krótkotrwałe i skierowane do nowych klientów, można rozważyć skorzystanie z nich, nic nie tracimy, a po określonym terminie, możemy przenieść środki do innego banku, który także zaproponuje nam korzystne rozwiązanie.

Bez względu na istniejąca sytuację na rynku finansowym, jest kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze lokaty.

Wytyczne, które zawsze musimy rozpatrzeć, to:

  • Wysokość oprocentowania - to jeden z kluczowych czynników, które bierzemy pod uwagę przy porównywaniu ofert banków.
  • Rodzaj oprocentowania i częstotliwość kapitalizacji odsetek - także ma kluczowe znacznie. Im częstsza kapitalizacja, tym oferta korzystniejsza.
  • Długość trwania lokaty.
  • Odnawialność lokaty - oznacza możliwość jej odnawiania na tych samych warunkach.

Mimo że obecnie oferty lokat terminowych nie zachwycają wysokim oprocentowaniem, wciąż jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów oszczędzania. Lokaty wciąż cieszą się dużym zaufaniem. Są również korzystniejsze od kont oszczędnościowych, które obecnie są nisko oprocentowane.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
999 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Jak wybrać dobre ubezpieczenie AC 31.7.2015 10:43 przez:
pracek

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Nazwa dla firmy- jak wybrać? 12.5.2017 12:33 przez:
roman_z
Jak wybrać sposób opodatkowania do firmy? 21.10.2015 8:26 przez:
OlafLub
Jak wybrać najlepszy faktoring? 15.7.2015 13:32 przez:
deb

forum finansowe dla firm