24.06.2014, 12:15

Chcesz zarobić więcej? Oszczędzaj agresywnie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Chcesz zarobić więcej? Oszczędzaj agresywnie

Jest wiele sposobów na oszczędzanie pieniędzy, ale jeżeli ktoś chce zarobić więcej, powinien oszczędzać agresywnie, na przykład decydując się na lokaty strukturyzowane lub Plan Systematycznego Oszczędzania.

Mówiąc o oszczędzaniu pieniędzy, mamy na myśli zwykle odkładanie nadwyżek finansowych do szuflady, na bankowe konta oszczędnościowe albo lokaty bankowe. Najbezpieczniej jest oszczędzać w bankach, bowiem pieniądze tam gromadzone chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Na kontach oszczędnościowych nie zarobimy sporych pieniędzy, ale korzystanie z nich daje więcej możliwości w zakresie dostępności środków niż w przypadku lokat bankowych. Jednakże to lokaty bankowe zapewniają zarówno bezpieczeństwo zdeponowanych pieniędzy, jak i wyższy zysk.

Niestety, ani lokaty bankowe, ani konta oszczędnościowe nie gwarantują wysokiego oprocentowania i dużych przychodów. Co więc mają robić osoby, które chciałyby oszczędzać skutecznie? Czy rzeczywiście można oszczędzać agresywniej niż na lokatach bankowych? A może postawić na lokaty strukturyzowane, które prócz lokaty bankowej inwestują w fundusz inwestycyjny? Daje to z pewnością większe szanse na duże pieniądze - i co ważne - najczęściej nie traci się złożonego na tych depozytach kapitału. Trzeba bowiem wiedzieć, że można wybrać oferty lokat strukturyzowanych z bezpieczeństwem kapitału. Oczywiście jeżeli inwestycja się nie powiedzie, nie zarabia się ani grosza. W zasadzie metoda w postaci depozytów bankowych jest przeznaczona do inwestowania bezpieczniejszego niż agresywnego.

Jeżeli ktoś chce zagrać na rynku agresywniej, powinien postawić na Plan Systematycznego Oszczędzania. Jak sama nazwa wskazuje, PSO służy do regularnego gromadzenia środków. Jeżeli ktoś posiada jakieś nadwyżki finansowe i chce je pomnożyć, wybiera określony PSO i powierza mu swoje pieniądze, a zadaniem wcześniej wybranego programu jest wypracowanie jak największego zysku. Przy tym ważne jest, jaką strategie obierze PSO - czy zainwestuje bezpieczniej czy też agresywniej - na przykład w akcje. Jak się okazuje, jest to możliwe, ponieważ większość przypadków PSO to specjalne portfele w funduszach inwestycyjnych. A te, jak wiadomo, inwestują w instrumenty pieniężne, papiery dłużne czy też spółki giełdowe. Oczywiście nie powinno się zapominać o kosztach takich przedsięwzięć, które są różne przy różnych formach inwestowania. Najwięcej trzeba zapłacić przy inwestowaniu agresywnym, czyli w akcje.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Jaka polisa na życie 30.6.2015 9:05 przez:
krystynadu

forum o ubezpieczeniach