12.09.2014, 08:11

O zaletach faktoringu dla firm

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

O zaletach faktoringu dla firm

Faktoring pomaga firmom zachować płynność finansową, podczas gdy kontrahenci opóźniają się z płatnościami, a napływają kolejne zamówienia, na których realizację potrzeba środków finansowych.

Swobodne podejście wielu przedsiębiorców do realizowania płatności wobec swoich kontrahentów w terminie doprowadza do zatorów płatniczych, które w niektórych branżach przybrały rozmiary uniemożliwiające rozwój firm. Alternatyw dla kredytu obrotowego jest niewiele, ale nie każda firma może skorzystać z usług banku lub nie chce tego robić. Jednym z najciekawszych rozwiązań zwiększających płynność finansową przedsiębiorstw jest faktoring.

Zalety faktoringu

  1. Możliwość skorzystania na początku działalności - faktor, czyli firma faktoringowa, udziela finansowania nie na podstawie zdolności kredytowej faktoranta, a na podstawie analizy jego dłużników, dzięki czemu młode firmy nieposiadające odpowiedniej historii kredytowej mogą skorzystać z faktoringu, jeśli tylko ich klienci przejdą pozytywnie analizę wykonaną przez faktora.
  2. Nie obciąża zdolności kredytowej - wiele firm decyduje się na faktoring jako pozabilansową firmę pozyskania kapitału. Skorzystanie z usług firmy faktoringowej nie zmniejsza zdolności kredytowej firmy, co jest szczególnie ważne, gdy przedsiębiorstwo ma w planach poważne inwestycje wymagające uzyskania kredytu inwestycyjnego.
  3. Wsparcie w procesie zarządzania należnościami - faktoring to nie tylko usługa finansowa, ale również usługi finansowe, takie jak wywiad gospodarczy oraz windykacja. Korzystając z faktoringu, uzyskujemy kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania należnościami.
  4. Szybki dostęp do gotówki - w zależności od oferty, z której skorzysta nasza firma, dostęp do pieniędzy możemy mieć w zaledwie kilka godzin od wystawienia faktury.
  5. Możliwość przejęcie ryzyka - faktoring z przejęciem ryzyka niewypłacalności jest nieco droższą opcją, ale w przypadku biznesów wysokomarżowych może okazać się dobrym rozwiązaniem. Taka opcja jest dostępna w szczególności dla firm posiadających stabilny portfel klientów i długą historię współpracy z firmą faktoringową.
  6. Badanie wiarygodności kontrahentów - firma faktoringowa posiada bogate doświadczenie w analizowaniu wiarygodności kontrahentów, dzięki czemu możemy uniknąć współpracy z nierzetelną firmą.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.09.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Zalety kredytów konsolidacyjnych? 23.2.2015 10:25 przez:
Renata Grochowska, Ekspert Comperia.pl
leasing konsumencki 21.10.2014 13:54 przez:
Iwona

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Czy szkolne ubezpieczenie działa w czasie wakacji? 17.7.2015 8:28 przez:
Aleksy

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Idea Cloud Bankowość internetowa 25.3.2015 11:30 przez:
JanK

forum finansowe dla firm