28.04.2014, 11:53

Które banki oferują kredyty dla nowych firm bez hipoteki?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Które banki oferują kredyty dla nowych firm bez hipoteki?

Choć zaciągnięcie kredytu przez nową firmę nie jest obecnie niemożliwe, to przedsiębiorcy obawiają się zabezpieczeń wymaganych przez banki. Postanowiliśmy sprawdzić, gdzie początkujący przedsiębiorca otrzyma kredyt bez hipoteki.

Zabezpieczenie w postaci hipoteki to duże obciążenie dla przedsiębiorców, ale też osób prywatnych. W wielu przypadkach jest to jednak jedyna metoda na otrzymanie kredytu na korzystnych warunkach spłaty. Na szczęście istnieją też banki, które oferują swoim klientom kredyty bez zabezpieczeń, nawet w sytuacji, gdy klientem jest początkujący przedsiębiorca. Niestety, w tym przypadku problemem jest minimalny staż firmy na rynku, a także maksymalna kwota, jaką bank jest w stanie pożyczyć bez ustanawiania zabezpieczeń. Pocieszający będzie z kolei fakt, że istnieje dość dużo kombinacji, wśród których znalezienie zadowalającej oferty nie powinno być problemem.

Zdecydowanie jedną z atrakcyjniejszych ofert kredytowych w kwietniu b.r. proponuje swoim klientom PKO Bank Polski, który umożliwia zaciągnięcie kredytu obrotowego dla firm z sektora MSP w kwocie aż pół miliona złotych. Dopiero wyższe kredyty wiążą się z koniecznością ustanawiania odpowiednich zabezpieczeń. PKO BP nie określa także minimalnego stażu firmy, jednak co oczywiste, otrzymanie wsparcie w wysokości kilkuset tysięcy złotych będzie oznaczało konieczność poparcia wniosku odpowiednimi wynikami finansowymi i biznesplanem, co w przypadku startujących firm może być problematyczne.

Mniejsze wymagania stawia swoim klientom ING Bank Śląski, oferując kredyt bez zabezpieczeń i bez konieczności przedstawiania biznesplanu. Niestety, jest to okupione niższą maksymalną kwotą kredytu (50 tysięcy zł) i określeniem minimalnego okresu prowadzenia firmy na 6 miesięcy. Jeśli nie jesteśmy w stanie spełnić takiego warunku, to nic straconego. W Banku BPS otrzymamy bowiem kredyt bez zabezpieczeń (Kredyt na Dobry Początek), dostępny dla firm nawet z 1-miesięcznym stażem. W tym przypadku możemy jednak liczyć na maksymalnie 10 tysięcy zł, co w wielu sytuacjach i tak będzie kwotą pozwalającą rozwiązań mniej lub bardziej poważne problemy finansowe.

Na szczęście na rynku bankowym istnieje dość duże zróżnicowanie ofert kredytowych bez zabezpieczeń, dzięki czemu nawet początkujący przedsiębiorcy mogą znaleźć propozycje spełniające ich oczekiwania i możliwości.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Które banki udzielą kredytu z dopłatą MDM? 24.3.2015 19:22 przez:
aleca
Które banki są polskie? 17.3.2015 13:54 przez:
aleca

forum o kredytach

Forum o lokatach
Kondycja finansowa polskiego sektora bankowego 8.3.2016 15:51 przez:
Leon
Jaka lokata powyżej 200 tys.złotych 10.7.2015 14:09 przez:
max

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie do karty kredytowej 31.8.2014 22:44 przez:
Redzajna

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jaki kredyt na początek najlepszy? 11.8.2015 16:01 przez:
Dalian

forum finansowe dla firm