02.01.2014, 07:00

Na jakie oprocentowania kredytów gotówkowych mogą liczyć firmy?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Na jakie oprocentowania kredytów gotówkowych mogą liczyć firmy?

Przedsiębiorcy bardzo często finansują swoje działalności gospodarcze za pomocą kredytów. Jest to oczywiście związane z dodatkowymi kosztami. Jeśli więc firma zdecyduje się na kredyt, na jakie oprocentowanie może obecnie liczyć?

Oprocentowanie kredytów dla firm w głównej mierze zależy od celu, na jaki przeznaczone będą zdobyte w ten sposób środki. Banki często precyzują warunki konkretnych pożyczek, ustalając szczegóły indywidualnie z wnioskodawcami. Oczywiście, im lepsza jest kondycja finansowa firmy, tym te warunki będą atrakcyjniejsze dla konsumenta, a kredyt bardziej dla niego opłacalny. Nierzadko wymaga to dostarczenia dodatkowych dokumentów i poświęcenia czasu na ustalenia między kredytodawcą a potencjalnym kredytobiorcą. Najczęściej jednak właściciele swoich biznesów decydują się na szybsze kredyty, które pozwalają im sfinansować działalność bieżącą. A jak są one oprocentowane?

Korzystając z porównywarki kredytów dla firm, jaka dostępna jest na stronie Comperia.pl, możemy sprawdzić wysokość oprocentowania zarówno nominalnego, jak i rzeczywistego, które proponują w swoich ofertach banki. Przy kredycie o wysokości 50 tysięcy złotych i okresie spłaty równym 12 miesięcy, jedną z najkorzystniejszych ofert proponuje przedsiębiorcom obecnie Bank Zachodni WBK. Gwarantuje on oprocentowanie nominalne pożyczki na poziomie 2,96 procent (marża banku wynosi więc zaledwie 0,25 proc.). Dodatkowo bank nie wymaga od klienta ubezpieczenia kredytu, jednak bank pobiera prowizję przygotowawczą i za rozpatrzenie wniosku. Dla porównania dla tej samej kwoty i tego samego okresu spłaty Raiffeisen Polbank proponuje marżę w wysokości 2 proc., a oprocentowanie nominalne wyniesie 4,71 proc. W tym przypadku prowizja zaczyna się od zaledwie 0,5 proc. wartości kredytu.

Znaczna większość banków nie określa ogólnego oprocentowania kredytów dla firm na działalność bieżącą, pozostawiając ten temat pod negocjacje. Oczywiście, by jak uzyskać jak najlepsze warunki kredytowania, przedsiębiorca powinien uzbroić się w solidne argumenty, przemawiające za jego wiarygodnością kredytową. Wcześniej warto wobec tego dowiedzieć się, jakie warunki powinna spełnić firma, aby w ogóle móc do negocjacji przystąpić. Banki najchętniej podejmują rozmowy na temat obniżenia oprocentowania pożyczki z firmami, których minimalny okres istnienia na rynku gospodarczym, wynosi 12, a niekiedy nawet 24 miesiące. Niestety, warunek ten blokuje wielu początkującym przedsiębiorcom drogę do uzyskania preferencyjnego kredytu z maksymalnie niskim oprocentowaniem.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1000 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Lions Bank - czy to najlepsza lokata na dużą sumę ? 14.3.2016 12:38 przez:
lydia

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie mieszkania od włamania 11.9.2015 15:36 przez:
jamie

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Biznes a dofinansowanie z UE 14.7.2015 14:04 przez:
Danka

forum finansowe dla firm

Forum GSM
telefonia mBanku 28.9.2015 13:30 przez:
Wionella

forum gsm