03.01.2014, 13:00

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 3 głosów)

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach

Jeszcze kilka lat temu zaciągnięcie kredytu było możliwe praktycznie przez każdego i to na sam dowód osobisty. Szybko okazało się, że taka polityka w zakresie udzielania pożyczek zaczyna ściągać na banki i całą gospodarkę krajową kłopoty w postaci niespłacanych przez klientów wierzytelności. Od pewnego momentu obserwujemy więc zaostrzenie procedur przyznawania kredytów, choć wciąż możliwe jest zaciągnięcie kredytu dla firm bez zaświadczeń o dochodach.

Choć wydawać by się mogło, że zdobycie kredytu dla firm bez zaświadczeń o dochodach (czyli jedynie na oświadczenie), znacznie ułatwia kwestię zdobycia potrzebnych pieniędzy, to czasami możemy się tym wielce rozczarować. Owszem, cała procedura rozpatrywania wniosku kredytowego może być znacznie skrócona, jednak pożyczona w ten sposób kwota z pewnością nie będzie zbyt wysoka, a weryfikacji zdolności kredytowej i tak nie unikniemy. Plusem takiego rozwiązania jest natomiast brak konieczności okazywania dokumentów księgowych i wszelkich zaświadczeń o generowanych obrotach. W tym aspekcie najważniejsze będzie nasze pisemne oświadczenie, w którym deklarujemy, jaką kondycją finansową charakteryzuje się nasza firma.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

Przedsiębiorca ubiegający się o kredyt dla firmy bez zaświadczeń o dochodach musi liczyć się mimo wszystko z koniecznością okazania dokumentów potwierdzających prowadzenie przez niego działalności gospodarczej, m.in. okazać należy dokument potwierdzający wpis do ewidencji działalności gospodarczych oraz NIP i REGON. Poza tym wymagane będą dokumenty potwierdzające tożsamość wnioskodawcy, tak jak w przypadku starania się o kredyt gotówkowy dla osób fizycznych zatrudnionych na etat. Dodatkowo wymagane mogą być jednak zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu z płatnością składek na ubezpieczenie społeczne i podatków.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

Jeśli chodzi o warunki spłaty kredytów na oświadczenie, to banki zwykle stosują większe marże, czyli wyższe oprocentowania pożyczek, w stosunku do standardowych ofert, wymagających udokumentowania zarobków. W wielu przypadkach ograniczona będzie także maksymalna kwota możliwa do przyznania.

Kredyty dla firm bez zaświadczeń o dochodach ciągle są dość szybką i wygodną formą finansowania działalności przedsiębiorstwa. Należy jednak pamiętać o tym, że mimo braku konieczności przedstawiania stosu dokumentów potwierdzających nasz dochód, bank i tak skrzętnie zweryfikuje naszą zdolność kredytową.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.01.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
881 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt dla 82 letniego emerta. 6.6.2017 8:59 przez:
Darek
Kredyt dla bezrobotnych w banku - czy istnieją takie? 5.5.2016 9:14 przez:
gerard
Kredyt dla pracującego na umowę o dzieło. 19.4.2016 16:38 przez:
wojtekFr

forum o kredytach

Forum o lokatach
Dobry kredyt dla seniora - w jakim banku? 9.3.2016 15:35 przez:
Ela34

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Kredyt dla młodej firmy. 10.5.2016 20:38 przez:
wazerka
Kredyt dla firm - rozpoczęcie działalności. 7.4.2016 15:30 przez:
Anita

forum finansowe dla firm