07.01.2016, 13:43

Jak aktywować nową kartę kodów PKO BP?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 5.2     / 10 (oddano 29 głosów)

Jak aktywować nową kartę kodów PKO BP?

Karta kodów jednorazowych w PKO Banku Polskim służy do autoryzacji operacji bankowych wykonywanych za pośrednictwem Internetu i serwisu telefonicznego. Wyczerpałeś już wszystkie hasła? Sprawdź, jak aktywować nową kartę kodów w PKO BP.

Chcesz zrobić przelew, założyć lokatę czy spłacić kredyt? Konieczne będzie użycie narzędzia autoryzacyjnego. Jednym z nich może być karta kodów jednorazowych, którą aktywujemy na jeden z trzech sposobów.

Sprawdź też: Karty kodów, token, SMS - jak najlepiej zatwierdzać przelewy?

Aktywacja przez Internet

Żeby aktywować kartę kodów w serwisie internetowym PKO BP, należy wejść w sekcję DOSTĘP, z listy narzędzi autoryzacyjnych wybrać interesującą nas kartę kodów (posługując się jej numerem) i kliknąć AKTYWUJ . Następnie pozostaje już tylko wpisać dwa wskazane przez system kody jednorazowe – jeden z nowej, nieaktywowanej karty i drugi z dotychczasowego narzędzia autoryzacyjnego.

Aktywacja w automatycznym serwisie telefonicznym

Podobnie przebiega proces aktywacji karty w automatycznym serwisie telefonicznym. W tym przypadku należy wybrać 6 w menu głównym, a następnie – identycznie jak przy aktywacji przez Internet – podać dwa wskazane kody jednorazowe.

Aktywacja u konsultanta

Nową kartę kodów można też aktywować u konsultanta, dzwoniąc na numer:

  • 801 307 307 lub
  • +48 815 356 060.

Gdy wykorzystałeś wszystkie kody ze starej karty

Czasem, przez nieuwagę, możemy zużyć ostatni z kodów dostępnych na starej karcie i wtedy pojawia się problem - jak aktywować tę nową, kiedy system prosi o ostatni kod z obecnie aktywnej karty? Niestety w tym przypadku rozwiązanie jest tylko jedno - nową kartę aktywujemy, ale jedynie za pośrednictwem konsultanta na infolinii banku.

Sprawdź też: Ile kosztują powiadomienia SMS i e-mail o saldzie konta?

Zmiana sposobu autoryzacji

Zmiana karty kodów jednorazowych na inne narzędzie autoryzacyjne jest możliwa z poziomu serwisu internetowego. W tym celu wystarczy kliknąć w zakładkę DOSTĘP, a następnie wybrać NARZĘDZIA AUTORYZACYJNE i skorzystać z opcji ZMIEŃ.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.01.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
918 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora