07.04.2015, 08:02

Jak działa Warszawska Karta Płatnicza?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Jak działa Warszawska Karta Płatnicza?

Od kilku dni mieszkańcy stolicy mogą korzystać z Warszawskiej Karty Płatniczej. Jest to narzędzie płatnicze pozwalające kodować imienne bilety długookresowe. Kto może korzystać z karty i na jakich zasadach?

Warszawska Karta Płatnicza stanowi połączenie karty do konta osobistego i karty miejskiej. Produkt jest efektem współpracy PKO Banku Polskiego i Zarządu Transportu Miejskiego. PKO Bank Polski do pewnego czasu konsekwentnie rozwija bankowość mobilną, czego efektem jest utworzenie Polskiego Standardu Płatności. Bankowość elektroniczna jest stale rozbudowywana, tak aby klienci banku mogli przeprowadzać jak największą ilość transakcji bez konieczności odwiedzania oddziału.

Czym jest Warszawska Karta Płatnicza?

Warszawska Karta Płatnicza to karta debetowa, której funkcjonalność została wzbogacona o możliwość kodowania na niej imiennych biletów długookresowych. W efekcie ma to usprawnić korzystanie Warszawiaków z komunikacji miejskiej. W dobie rosnącej liczby plastiku w naszych portfelach rozwiązanie wydaje się bardzo przydatne. Istnieje ponadto możliwość otrzymania zwrotu kosztów zakupu jednego biletu okresowego.

Dla kogo?

Kartę bezpłatnie może otrzymać każdy obecny lub przyszły posiadacz konta osobistego w PKO BP. Może ją również, za wskazaniem przez posiadacza konta, otrzymać osoba niepełnoletnia, która ukończyła 13 lat. To, co pozostaje niezmienne, to wysokość opłat miesięcznych lub rocznych oraz warunki zwolnienia z nich. Możliwe jest zakodowanie imiennych biletów długookresowych 30- i 90-dniowych, normalnych i ulgowych, ważnych w pierwszej, drugiej lub pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Wygodne rozwiązanie

Posiadacz Warszawskiej Karty Płatniczej podczas wgrywania na kartę biletu komunikacji miejskiej w biletomacie jednocześnie ma możliwość zapłacenia za nią. Ale to nie koniec funkcji karty. Możliwe jest także płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych w kraju i zagranicą, w tym również zbliżeniowo oraz w Internecie. Dodatkowo możemy przy pomocy karty zapłacić za parkowanie w parkometrach z logo Visa.

Zwrot kosztów

PKO BP przygotował specjalną promocję, w ramach której 50 000 osób, których karty zostaną wydane od 1 kwietnia do 30 września br., ma szansę otrzymać zwrot kosztów jednego biletu okresowego. By tak się stało, bilet musi zostać wgrany w ciągu 30 dni od wydania karty, a jej posiadacz przez 12 miesięcy powinien opłacać kartą zakupy za minimum 300 zł miesięcznie. Zwrot będzie przekazywany w równych częściach przez kolejne 12 miesięcy.

Jak wnioskować?

O kartę wnioskować można w oddziałach PKO BP. Na Warszawskiej Karcie Płatniczej, podobnie jak na w Warszawskiej Karcie Miejskiej, zostanie umieszczone zdjęcie właściciela karty. Należy więc do banku dostarczyć zdjęcie w wersji papierowej lub w wersji elektronicznej. Wyznaczone zostały również placówki, w których można zrobić fotografię.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (07.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Finansowa emerytalna niezależność jak działa ? 26.5.2014 20:56 przez:
Agata7

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
Jak działa BLIK? 10.12.2015 15:03 przez:
Mona-L
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz

forum finansowe dla firm