23.01.2013, 09:47

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 7 głosów)

Kupno mieszkania to niełatwe zadanie. Nie dość, że trzeba znaleźć odpowiedni lokal, to jeszcze należy zadbać o odpowiednie wsparcie finansowe. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup czterech kątów z własnych oszczędności. Rozwiązaniem są oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Tylko, w której instytucji klient znajdzie najlepszą ofertę? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking.

Kredyty mieszkaniowe od dawna stanowią doskonałe wsparcie finansowe dla osób planujących dokonać transakcji na rynku nieruchomości. Ponieważ są udzielane pod zastaw mieszkania lub domu, można w ten sposób uzyskać stosunkowo duże środki. Oczywiście, maksymalna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej danego klienta, niemniej jednak osoba posiadająca stałe źródło dochodu i pozytywną historię kredytową nie powinna mieć problemu z otrzymaniem pożyczki.

W ostatnim czasie polski rynek kredytów hipotecznych nie jest tak atrakcyjny, jak był jeszcze kilka lat temu. Brak dostępu do zobowiązań udzielanych we franku szwajcarskim oraz mocne ograniczenie dostępności kredytów w euro spowodowały, że w zasadzie klienci moją do dyspozycji tylko kredyty w polskim złotym. Na szczęście dla nich Narodowy Bank Polski zdecydował się na obniżki stosowanych przez siebie stóp procentowych, dzięki czemu spadło oprocentowanie takich zobowiązań.

Ponieważ to kredyty w PLN są najczęściej udzielane, analitycy Comperia.pl postanowili sprawdzić, w którym banku klient może liczyć na najlepsze warunki odnoszące się do takich produktów.
Założenia: kredyt w PLN, wartość nieruchomości 400 tys. zł, kwota kredytu 300 tys. zł, okres spłaty 30 lat.

1.Deutsche Bank5,37%
2.Citi Handlowy5,38%
3.PKO BP5,46%

Ranking jest dostępny tutaj.

Aktualnie osoba zainteresowana kredytem hipotecznym w PLN najlepsze warunki znajdzie w Deutsche Banku, Citi Handlowym oraz PKO BP. Z tej trójki na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwie pierwsze instytucje, w przypadku których oprocentowanie (RRSO) nie przekracza poziomu 5,4 proc. Dodatkowo banki te nie pobierają prowizji za udzielenie pożyczki.

Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej pozytywnie wpłynęły na oprocentowanie kredytów hipotecznych wyrażonych w polskim złotym. Dzięki nim w bankach znajdujących się na szczycie naszego zestawienia parametr ten nie przekracza poziomu 5,5 proc. Sytuacja taka dotyczy już czterech banków. Z punktu widzenia klienta jest to bardzo dobra informacja, ponieważ to właśnie do poziomu oprocentowania zależy wysokość płaconych rat kredytowych. Im RRSO jest niższe, tym mniejsze koszty związane ze spłatą kredytu ponosi kredytobiorca.

Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów gotówkowych - grudzień 2018
Szukasz taniej pożyczki na świąteczne prezenty? Najniższą ratę dla kwoty 5000 zł zaproponuje w grudniu Citi Handlowy - ale nie wszystkim. Na preferencyjne warunki cenowe mogą liczyć tylko klienci z kontem Citi Priority, utrzymujący na koncie saldo w kwocie co najmniej 100 000 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - listopad 2018
Rosnące ceny mieszkań nie zniechęcają Polaków do zaciągania kredytów na własne cztery kąty. Jak podaje BIK, spośród wszystkich form kredytowania to właśnie hipoteki osiągnęły w ciągu trzech ostatnich kwartałów najwyższą dynamikę sprzedaży. Mimo rosnącego popytu ceny kredytów mieszkaniowych pozostają jednak bez większych zmian. Wciąż najniższą dostępną marżą pozostaje 1,65%.
Ranking kredytów hipotecznych - październik 2018
Miesięczna rata kredytu na 250 000 zł przy 15-letnim okresie spłaty może wynieść od 1773 zł. Marża 1,65% dostępna będzie jednak po spełnieniu dodatkowych warunków – założeniu konta, zasilaniu go wynagrodzeniem, wykupieniu polisy na życie i karty kredytowej.
Ranking kredytów gotówkowych - październik 2018
Szukasz taniego kredytu gotówkowego na 5000 zł? Przy spłacie rozłożonej na 3 lata najmniej zapłacisz w Alior Banku. Wybierając Pożyczkę na Piątkę, nie zapłacisz żadnej prowizji, a miesięczna rata wyniesie tylko 149,85 zł.
Ranking kredytów hipotecznych - wrzesień 2018
Marża 1,65% przy prowizji 1,15% - to podstawowe warunki najkorzystniejszego kredytu hipotecznego na 150 000 zł, dostępnego we wrześniu 2018 r. Z preferencyjnych warunków cenowych skorzystać mogą klienci Banku Pekao, którzy założą konto osobiste i dobiorą ubezpieczenie na życie.