23.01.2013, 09:47

Archiwalny ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 7 głosów)

Kupno mieszkania to niełatwe zadanie. Nie dość, że trzeba znaleźć odpowiedni lokal, to jeszcze należy zadbać o odpowiednie wsparcie finansowe. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup czterech kątów z własnych oszczędności. Rozwiązaniem są oferowane przez banki kredyty hipoteczne. Tylko, w której instytucji klient znajdzie najlepszą ofertę? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking.

Kredyty mieszkaniowe od dawna stanowią doskonałe wsparcie finansowe dla osób planujących dokonać transakcji na rynku nieruchomości. Ponieważ są udzielane pod zastaw mieszkania lub domu, można w ten sposób uzyskać stosunkowo duże środki. Oczywiście, maksymalna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej danego klienta, niemniej jednak osoba posiadająca stałe źródło dochodu i pozytywną historię kredytową nie powinna mieć problemu z otrzymaniem pożyczki.

W ostatnim czasie polski rynek kredytów hipotecznych nie jest tak atrakcyjny, jak był jeszcze kilka lat temu. Brak dostępu do zobowiązań udzielanych we franku szwajcarskim oraz mocne ograniczenie dostępności kredytów w euro spowodowały, że w zasadzie klienci moją do dyspozycji tylko kredyty w polskim złotym. Na szczęście dla nich Narodowy Bank Polski zdecydował się na obniżki stosowanych przez siebie stóp procentowych, dzięki czemu spadło oprocentowanie takich zobowiązań.

Ponieważ to kredyty w PLN są najczęściej udzielane, analitycy Comperia.pl postanowili sprawdzić, w którym banku klient może liczyć na najlepsze warunki odnoszące się do takich produktów.
Założenia: kredyt w PLN, wartość nieruchomości 400 tys. zł, kwota kredytu 300 tys. zł, okres spłaty 30 lat.

1.Deutsche Bank5,37%
2.Citi Handlowy5,38%
3.PKO BP5,46%

Ranking jest dostępny tutaj.

Aktualnie osoba zainteresowana kredytem hipotecznym w PLN najlepsze warunki znajdzie w Deutsche Banku, Citi Handlowym oraz PKO BP. Z tej trójki na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwie pierwsze instytucje, w przypadku których oprocentowanie (RRSO) nie przekracza poziomu 5,4 proc. Dodatkowo banki te nie pobierają prowizji za udzielenie pożyczki.

Obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej pozytywnie wpłynęły na oprocentowanie kredytów hipotecznych wyrażonych w polskim złotym. Dzięki nim w bankach znajdujących się na szczycie naszego zestawienia parametr ten nie przekracza poziomu 5,5 proc. Sytuacja taka dotyczy już czterech banków. Z punktu widzenia klienta jest to bardzo dobra informacja, ponieważ to właśnie do poziomu oprocentowania zależy wysokość płaconych rat kredytowych. Im RRSO jest niższe, tym mniejsze koszty związane ze spłatą kredytu ponosi kredytobiorca.

Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.01.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kredytów hipotecznych - maj 2019
Poszukujesz taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł? Pożyczając w maju, nie za płacisz prowizji, a Twoja marża wyniesie tylko 1,6% - to najlepsze warunki spłaty wg rankingu kredytów mieszkaniowych Comperia.pl.
Ranking kredytów gotówkowych - kwiecień 2019
Chcesz najtaniej pożyczyć 10 tys. zł na dwa lata? Sprawdziliśmy, w którym banku dostaniesz kredyt najniższym kosztem
Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2019
Brak prowizji i niska marża – tylko 1,6% – to najkorzystniejsze warunki, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 250 tys. zł. Żeby skorzystać z ofert, nie trzeba wykupywać polisy na życie, ale należy założyć (lub posiadać) konto osobiste w banku i przelewać na nie dochód.
Ranking kredytów gotówkowych - luty 2019
Najniższa rata kredytu na 10 000 zł, zaciągniętego na 2 lata to tylko 450 zł miesięcznie. Pożyczkę można otrzymać bez ubezpieczenia, ale pod warunkiem, że posiadasz w banku oszczędności.
Ranking kredytów hipotecznych - styczeń 2019
0% prowizji, marża 1,6% i brak obowiązkowego ubezpieczenia – to najlepsze warunki cenowe, na jakie mogą liczyć osoby poszukujące taniego kredytu hipotecznego na 260 tys. zł. Wystarczy posiadać zdolność kredytową i zgodzić się na przeniesienie konta wraz z przelewem wynagrodzenia do BGŻ BNP Paribas.