06.05.2013, 14:44

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - maj 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.3     / 10 (oddano 6 głosów)

W dzisiejszych czasach chyba każdy ma konto bankowe. Popularne ROR-y działają jednak tylko jako bankowa portmonetka – pieniądze na nich ulokowane nie „pracują”, a jedynie są bezpiecznie i wygodnie przechowywane. Dlatego środki, które nie są nam chwilowo potrzebne warto deponować na rachunkach oszczędnościowych. Sprawdzamy, które z nich mają obecnie najlepsze oprocentowanie.

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, czyli popularne konta osobiste, pozwalają na dostęp do pieniędzy w dowolnym momencie, ułatwiają wykonywanie przelewów i szybkich płatności za pomocą kart debetowych dodawanych do każdego z nich. Nie są jednak oprocentowane, wpłacone na nie środki ani przez moment nie zwiększają swojej wartości.

Dlatego, oprócz bieżącego rachunku bankowego, warto założyć również rachunek oszczędnościowy. Zapewnia on kilkuprocentowe zyski, pieniądze nie są więc „bezczynne”. Ponadto, w przeciwieństwie do lokat bankowych, zdeponowane w ten sposób środki nie są zamrożone – istnieje możliwość skorzystania z nich w wypadku, gdyby były pilnie potrzebne.

Na rynku można znaleźć całą gamę tego typu produktów – ma je w ofercie prawie każdy z banków. Wśród tak wielu możliwości, ciężko jest wybrać najlepszą. Dlatego sprawdziliśmy, który z proponowanych rachunków oszczędnościowych zapewnia największe zyski.

Do porównania zostało przyjęte, że oszczędzanie ma trwać 12 miesięcy, a średnie saldo na rachunku wynosi 5 tys. zł.

1.Deutsche Bank PBC6%
2.Citi Handlowy5%
3.Citi Handlowy, ING Bank Śląski4,5%

Pierwsze miejsce w rankingu należy do Deutsche Banku. db Konto Oszczędnościowe 24h jest oprocentowane na poziomie 6 proc. w skali roku, co po uwzględnieniu podatku pozwala na uzyskanie odsetek w kwocie 248,51 zł. Należy jednak pamiętać, że jest to oferta dla nowych klientów banku, a promocyjne oprocentowanie dotyczy kwot nie wyższych niż 10 tys. zł.

Drugą pozycję zajmuje oferta banku Citi Handlowego – Konto SuperOszczędnościowe. Dzięki oprocentowaniu wynoszącemu 5 proc., po potrąceniu podatku właściciel rachunku może liczyć na 206,30 zł zysku. Ale i w tym przypadku należy uważać na haczyki – opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, pod warunkiem, że w danym miesiącu wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe kartą za min. 500 zł lub na konto osobiste zostanie przelane wynagrodzenie w wys. min. 1500 zł. Dodatkowo oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których z konta zostaną wypłacone środki.

Ostatnie miejsce na podium zajęły ex aequo Citi Handlowy i ING Bank Śląski. Oprocentowanie 4,5 proc. oznacza zysk netto 185,30 zł.

TOP 5 kont oszczędnościowych
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24h
248,51
6,00%
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
206,3
5,00%
Citi Handlowy
Konto Regularnie Oszczędzające
185,3
4,50%
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus II
185,3
4,50%
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ oszczędnościowe
174,85
4,25%
Meritum Bank
MeritumKonto Oszczędnościowe
172,73
4,20%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.05.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont oszczędnościowych - maj 2019
Z początkiem maja grono banków oferujących co najmniej 3% na koncie oszczędnościowym poszerzyło się o Credit Agricole. Podwyżka promocyjnej stawki nie wpłynęła jednak na pozycję dotychczasowego lidera rankingu. Najwyższą stawkę, kolejny miesiąc z rzędu, oferuje Getin Bank, nagradzający aktywnych klientów odsetkami rzędu 3,5% w skali roku.
Ranking kont oszczędnościowych - marzec 2019
3,5% przez pełny rok dla salda do 10 000 zł i 3,4% przez 4 miesiące dla salda do aż 400 000 zł – to najwyższe stawki oferowane obecnie na koncie oszczędnościowym. Z obu ofert można korzystać jednocześnie – w Getin Banku, liderze marcowego rankingu kont oszczędnościowych wg Comperia.pl.
Ranking kont bankowych: marzec 2019 r.
Bezwarunkowe 0 zł za konto, 0 zł za kartę po wykonaniu zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą miesięcznie, a do tego 150 zł premii i podwyższone do 2,5% oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Co najmniej tyle korzyści mogą zyskać posiadacze eKonta osobistego w mBanku - rachunku, który zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu kont bankowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking kont osobistych - luty 2019
Nie chcesz spełniać dodatkowych warunków, żeby korzystać z konta i karty za 0 zł? Do wyboru masz 4 rachunki, których posiadacze nie poniosą opłat miesięcznych za prowadzenie ROR-u i korzystanie z karty bez względu na stan konta czy liczbę wykonanych płatności w danym miesiącu.
Ranking kont oszczędnościowych - luty 2019
Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym można zarabiać aż 3,5% w skali roku, ale dopiero po spełnieniu dodatkowych warunków. Najlepsze konto dostępne bez spełniania specjalnych wymogów oferuje z kolei niewiele mniej: 3,2%.