06.05.2013, 14:44

Archiwalny ranking kont oszczędnościowych - maj 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.3     / 10 (oddano 6 głosów)

W dzisiejszych czasach chyba każdy ma konto bankowe. Popularne ROR-y działają jednak tylko jako bankowa portmonetka – pieniądze na nich ulokowane nie „pracują”, a jedynie są bezpiecznie i wygodnie przechowywane. Dlatego środki, które nie są nam chwilowo potrzebne warto deponować na rachunkach oszczędnościowych. Sprawdzamy, które z nich mają obecnie najlepsze oprocentowanie.

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, czyli popularne konta osobiste, pozwalają na dostęp do pieniędzy w dowolnym momencie, ułatwiają wykonywanie przelewów i szybkich płatności za pomocą kart debetowych dodawanych do każdego z nich. Nie są jednak oprocentowane, wpłacone na nie środki ani przez moment nie zwiększają swojej wartości.

Dlatego, oprócz bieżącego rachunku bankowego, warto założyć również rachunek oszczędnościowy. Zapewnia on kilkuprocentowe zyski, pieniądze nie są więc „bezczynne”. Ponadto, w przeciwieństwie do lokat bankowych, zdeponowane w ten sposób środki nie są zamrożone – istnieje możliwość skorzystania z nich w wypadku, gdyby były pilnie potrzebne.

Na rynku można znaleźć całą gamę tego typu produktów – ma je w ofercie prawie każdy z banków. Wśród tak wielu możliwości, ciężko jest wybrać najlepszą. Dlatego sprawdziliśmy, który z proponowanych rachunków oszczędnościowych zapewnia największe zyski.

Do porównania zostało przyjęte, że oszczędzanie ma trwać 12 miesięcy, a średnie saldo na rachunku wynosi 5 tys. zł.

1.Deutsche Bank PBC6%
2.Citi Handlowy5%
3.Citi Handlowy, ING Bank Śląski4,5%

Pierwsze miejsce w rankingu należy do Deutsche Banku. db Konto Oszczędnościowe 24h jest oprocentowane na poziomie 6 proc. w skali roku, co po uwzględnieniu podatku pozwala na uzyskanie odsetek w kwocie 248,51 zł. Należy jednak pamiętać, że jest to oferta dla nowych klientów banku, a promocyjne oprocentowanie dotyczy kwot nie wyższych niż 10 tys. zł.

Drugą pozycję zajmuje oferta banku Citi Handlowego – Konto SuperOszczędnościowe. Dzięki oprocentowaniu wynoszącemu 5 proc., po potrąceniu podatku właściciel rachunku może liczyć na 206,30 zł zysku. Ale i w tym przypadku należy uważać na haczyki – opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł, pod warunkiem, że w danym miesiącu wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe kartą za min. 500 zł lub na konto osobiste zostanie przelane wynagrodzenie w wys. min. 1500 zł. Dodatkowo oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których z konta zostaną wypłacone środki.

Ostatnie miejsce na podium zajęły ex aequo Citi Handlowy i ING Bank Śląski. Oprocentowanie 4,5 proc. oznacza zysk netto 185,30 zł.

TOP 5 kont oszczędnościowych
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
Deutsche Bank PBC
db Konto Oszczędnościowe 24h
248,51
6,00%
Citi Handlowy
Konto SuperOszczędnościowe
206,3
5,00%
Citi Handlowy
Konto Regularnie Oszczędzające
185,3
4,50%
ING Bank Śląski
Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus II
185,3
4,50%
BNP Paribas
Konto WIĘCEJ oszczędnościowe
174,85
4,25%
Meritum Bank
MeritumKonto Oszczędnościowe
172,73
4,20%
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.05.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking kont osobistych - grudzień 2018
Już tylko jeden bank (Nest Bank) oferuje klientom bezwarunkowe 0 zł za: konto, kartę i pobieranie gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce. W połowie listopada – zgodnie z nowym cennikiem - Idea Bank zaczął naliczać posiadaczom Konta Idealnego jednoprocentową prowizję za szóstą i każdą kolejną wypłatę bankomatową w miesiącu.
Ranking kont oszczędnościowych - listopad 2018
Obecnie aż 8 kont oszczędnościowych oprocentowanych jest na co najmniej 3% w skali roku! W listopadzie pula najlepszych ofert poszerzyła się o Konto Idealnie Proste (Idea Bank), którego posiadacze mogą oszczędzać na 3,2% bez żadnych dodatkowych warunków.
Ranking kont firmowych z darmowym terminalem
Porównaliśmy oferty kont firmowych, dostępnych w pakiecie z darmowym terminalem płatniczym. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i chcą zacząć przyjmować płatności kartą, mogą liczyć nawet na 18 miesięcy dzierżawy terminali za 0 zł. Oprócz tego mogą zgarnąć 200 zł premii, a po spełnieniu prostych warunków, będą korzystać z rachunku firmowego za 0 zł.
Ranking kont oszczędnościowych: 50 000 zł na 6 miesięcy
Nawet 507 zł odsetek od 50 000 zł można uzyskać w ciągu 6 miesięcy na rachunku oszczędnościowym. Na najwyższe zyski (2,5% w skali roku) mogą liczyć osoby, które wezmą udział w promocji banku Citi Handlowy i założą konto Citi Priority.
Ranking kont oszczędnościowych - październik 2018
Już nie pięć, a sześć banków oferuje na oprocentowanym rachunku co najmniej 3% w skali roku, z czego jeden z nich nalicza bonusowe odsetki dla kwot aż do 200 000 zł. Najwyższą stawką w październikowym rankingu kont oszczędnościowych wciąż pozostaje 3,5% gwarantowane przez pełny rok dla kwot do 10 000 zł.