11.12.2009, 09:19

Tańsze kredyty samochodowe na pojazdy używane

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Raz w miesiącu Comperia prezentuje, jak zmieniają się średnie koszty kredytów samochodowych. Prześwietlamy kredyty na zakup nowych i używanych pojazdów. Porównujemy oprocentowanie (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania-RRSO) i średnią prowizję. Sprawdź ile kosztuje obecnie kredyt samochodowy!
W przypadku pojazdów z rynku pierwotnego analiza obejmuje kredyty wysokości 50 tys. zł z 5-letnim okresem spłaty, a w odniesieniu do samochodów używanych śledzimy losy kredytu o wartości 30 tys. zł udzielonego na okres 3 lat.
 
Na przestrzeni ostatnich tygodni na rynku kredytów samochodowych mieliśmy do czynienia ze znacznymi zmianami w segmencie pojazdów używanych. Na rynek powróciły oferty banku BPH oraz Volkswagen Banku, poszerzeniu uległa także oferta GMAC Banku. Wśród pożyczek na nowe auta sytuacja jest natomiast bardzo stabilna. Jedyne zmiany to minimalne obniżki oprocentowania w Lucas Banku.
 
Gdzie najtaniej po nowe auto?
 
Rozważając zakup nowego pojazdu w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do Lukas Banku. Kredyt samochodowy o oprocentowaniu rzeczywistym 10,63 proc. w skali roku i prowizji na poziomie 1,5 proc. to obecnie najlepsza oferta na rynku w tym segmencie (sprawdź tę ofertę tutaj>>). Ponadto, warto także zapoznać się z propozycjami kredytowymi Volkswagen Banku i Getin Banku. Z oprocentowaniem poniżej 12 proc. – odpowiednio 11,86 proc. i 11,97 proc. zajmują one dwa kolejne miejsca w zestawieniu najtańszych kredytów samochodowych.
 
Średnie oprocentowanie pożyczek w segmencie nowych pojazdów wyniosło w listopadzie 12,54 proc. – tyle samo co miesiąc wcześniej. Utrzymany został także poziom średniej prowizji z października, pobieranej za udzielenie takiego kredytu. Obecnie wynosi on 1,94 proc.
 
Tańsze kredyty na pojazdy używane!
 
W porównaniu do ubiegłych miesięcy wszystkie parametry kredytów samochodowych na pojazdy używane zostały obniżone. O prawie 1 pkt. proc. spadło średnie oprocentowanie, o 0,3 pkt. proc. spadła także prowizja. W rezultacie za dany kredyt przyjdzie nam dzisiaj zapłacić ok. 1 025 zł – jest to najniższy poziom średniej miesięcznej raty od początku maja tego roku.
 
Wśród najlepszych kredytów na samochody z rynku wtórnego, tak jak i w przypadku pożyczek zaciąganych pod zakup nowego pojazdu, pierwsze miejsce zajmuje oferta Santander Consumer Banku. Bank ten jako jedyny proponuje swoim klientom produkt o oprocentowaniu poniżej 11 proc. w skali roku. Pomimo dosyć wysokiej prowizji – 3 proc., miesięczna rata tego kredytu wynosi ok.970 zł.
Poniżej Comperia.pl prezentuje jak zmieniały się na przestrzeni ostatnich miesięcy: oprocentowanie, prowizja oraz wysokość raty kredytów samochodowych na nowe i używane auta.
 

Zmiany średniego oprocentowania lipiec 2008 – listopad 2009

kredyt samochodowy oprocentowanie

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Zmiana średniego poziomu raty kredytu samochodowego:

kredyt samochodowy oprocentowanie

 

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Zmiana średniego poziomu prowizji za udzielenie kredytu samochodowego:

kredyt samochodowy oprocentowanie

 

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Chcesz podyskutować o kredytach samochodowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!   

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
kredyt konsolidacyjny 3.2.2016 16:57 przez:
krystin

forum o kredytach