26.05.2009

Ranking lokat bankowych: Do 6,8 proc. na depozycie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Mimo trendu obniżania oprocentowania lokat, nadal kilka banków bierze udział w przepychance o pozycję lidera rankingu. Bronią nie są już dzisiaj punkty procentowe, ale raczej części procenta. O miejscu w rankingu decyduje często 0,1 pkt. proc. Świadczy to o tym, że banki nadal bardzo potrzebują kapitału, ale pozyskiwany w formie lokat jest za drogi.

Maksymalne oprocentowanie lokat na rynku, przy wpłacie 10 tys. zł, oferuje aktualnie AIG Bank – 6,8 proc. w skali roku na depozycie 9-miesięcznym (Lokata Direct + Internet). 6,6 proc. zarobimy na 4-miesięcznych lokatach oferowanych przez Fortis Bank i Dominet Bank, na rocznej lokacie w Noble Banku i Lukas Banku, na 6-miesięcznym depozycie w AIG i na 2-letnim w Noble Banku (lokata dostępna za pośrednictwem Open Finance).

Co prawda w kategorii lokat 3-miesięcznych pojawia się „siódemka” DnB Nord (Jedna Podwójna Lokata), ale założenie takiego depozytu wymaga jednoczesnego otwarcia lokaty rocznej z oprocentowaniem 5,5 proc. A to nie jedyne warunki. Nawet 10 proc. na lokacie 1-miesięcznej (lub 7 proc. na 3-miesięcznej) można zarobić w Deutsche Banku PBC. W tym przypadku warunkiem jest zainwestowanie w produkt strukturyzowany db Gwarancja – Multistrategia. 7 proc. na lokacie rocznej płaci też Bank BPH, ale jest to oferta opcjonalna dla osób, którzy zainwestują w strukturę Złoty Certyfikat. 

Comperia przedstawia liderów rankingu lokat w zależności od okresu oszczędzania.


Który bank płaci najwięcej?
Kwota lokaty 10 tys. zł, oprocentowanie stałe

Okres lokaty

Maksymalne oprocentowanie

Lider

1 miesiąc

6 proc.

Eurobank

2 miesiące

6,05 proc.

Volkswagen Bank direct

3 miesiące

6,5 proc.

Getin Bank

4 miesiące

6,6 proc.

Fortis Bank, Dominet Bank

5 miesięcy

6,4 proc.

AIG Bank

6 miesięcy

6,6 proc.

AIG Bank

9 miesięcy

6,8 proc.

AIG Bank

1 rok

6,6 proc.

Noble Bank, Lukas Bank

2 lata

6,6 proc.

Noble Bank

3 lata

6,4 proc.

Toyota Bank

 Sprawdx pełny ranking - lokaty bankowe!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.05.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2760 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora