05.06.2018, 10:13

Ranking lokat - czerwiec 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking lokat - czerwiec 2018

Choć średnie oprocentowanie lokat 3M na 10 000 zł to tylko 1,42% (dane Comperia Analytics), to te najlepsze pozwalają zyskać nawet 4% w skali roku. Najwyższe stawki dostępne są w dwóch bankach (Plus Banku i Nest Banku), ale niestety nie dla wszystkich klientów. Więcej szczegółów na temat topowych ofert w czerwcowym rankingu lokat Comperia.pl.

Jak co miesiąc sprawdziliśmy, które banki pozwalają aktualnie zyskać najwięcej na lokatach kwartalnych. Dla potrzeb porównania przyjęliśmy, że deponowana kwota będzie wynosić 10 000 zł. Oferty analizowaliśmy w dwóch kategoriach - lokat z najwyższym oprocentowaniem oraz lokat dostępnych bez dodatkowych warunków. W pierwszym zestawieniu uwzględniliśmy zatem pięć najkorzystniejszych ofert największych banków - bez względu na wymogi, jakie stawia bank przed osobami, które chcą skorzystać z danego produktu. W drugiej tabeli znalazły się jedynie te propozycje, które są dostępne bez dodatkowych warunków.

Do obu rankingów przyjmowaliśmy po jednej, najwyżej oprocentowanej lokacie z każdego banku. Wyjątek zrobiliśmy dla Idea Banku, który posiada w ofercie dwie lokaty w identycznej cenie.

Najlepsze promocje lokat bankowych
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Nest Bank

Nest Lokata Witaj

4%

81.00 zł

tak

Plus Bank

Lokata na Start

4%

81.00 zł

tak

BGŻOptima

Lokata Bezkarna

3.50%

70.87 zł

nie

Idea Bank

Lokata Happy/Happy Pro

3.50%

70.87 zł

nie

mBank

3-miesięczna lokata dla nowych klientów

3.50%

70.87 zł

tak

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym miesiącu, tak i w czerwcu 2018 r. najkorzystniejsze lokaty kwartale zarezerwowane są dla nowych klientów. Wszystkie banki wymienione w zestawieniu ograniczają dostępność preferencyjnego oprocentowania dla osób, które założą konto. Ewentualnie do promocji dopuszczani są również ci, którzy posiadają już rachunek osobisty w danym banku, ale dopiero od niedawna (do 30 dni: Nest Bank, do 12 miesięcy: Plus Bank). W przypadku Plus Banku dochodzi do tego jeszcze jeden warunek - uczestnikiem promocji może zostać dotychczasowy klient, o ile nie korzystał do tej pory z oferty lokat banku.

Choć w czołówce lokat kwartalnych znajdziemy stosunkowo wysokie oprocentowanie (ponad dwu- i niemal trzykrotnie wyższe od średnich stawek), to dużego wrażenia nie wywołują limity kwotowe obowiązujące w poszczególnych promocjach:

- Nest Bank, Nest Lokata Witaj - maksymalna kwota wpłaty: 10 000 zł

- Plus Bank, Lokata na Start - maksymalna kwota wpłaty: 10 000 zł

- BGŻOptima, Lokata Bezkarna- maksymalna kwota wpłaty: 20 000 zł

- Idea Bank, Lokata Happy/Happy Pro- maksymalna kwota wpłaty: 10 000 zł (Lokata Happy), 25 000 zł (Lokata Happy Pro)

- mBank, 3-miesięczna lokata dla nowych klientów- maksymalna kwota wpłaty: 10 000 zł

Osoby bardziej majętne na promocyjnej stawce najwięcej oszczędności zdeponują w Idea Banku na Lokacie Happy Pro, jednak to Nest Bank i Plus Bank proponują klientom najwyższą stawkę: 4% w skali roku.

Założenia lub posiadania konta osobistego nie wymagają jedynie BGŻOptima (choć w tym przypadku wymagane jest konto oszczędnościowe) oraz Idea Bank.

Najlepsze lokaty bez dodatkowych warunków
kwota: 10 tys. zł,
okres zapadalności: 3 miesiące

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Twój zysk

Wymagane konto (ROR)

Idea Bank

Lokata Beztroska

2,8%

56.70 zł

nie

Plus Bank

Lokata Internetowa

1.55%

31.38 zł

nie

Toyota Bank

Lokata Standard

1.50%

30.37 zł

nie

Nest Bank

Nest Lokata bez konta

1.40%

28.35 zł

nie

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Lokata Promocyjna w PLN*

1.00%

20.25 zł

nie

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
*Lokata otwierana w oddziale. W przypadku otwarcia lokaty w bankowości elektronicznej, oprocentowanie lokaty 3M wynosi 1,2%

Z czerwcowych zmian ucieszyć się mogą osoby, które chcą ulokować kapitał na wyższy procent, ale nie chcą korzystać z promocji, obwarowanych dodatkowymi warunkami. Jeszcze w maju najwyższą stawką dostępną dla wszystkich było 1,75% (Lokata Zyskująca w Idea Banku). Obecnie jest to już 2,8% (również w Idea Banku, jednak na Lokacie Beztroskiej). Maksymalna kwota wpłaty na rachunek tej lokaty to aż 1 mln zł. Z oferty można skorzystać przez Internet lub w bankowości mobilnej. Co istotne - wcześniejsze zerwanie lokaty nie powoduje utraty wypracowanych dotychczas odsetek.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.06.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking lokat - wrzesień 2019
Mimo stagnacji niskich stóp procentowych NBP oprocentowanie lokat ciągle spada. Aktualnie już nie trzy, a jedynie dwa banki oferują na lokacie 3M zysk 4% w skali roku. We wrześniu oprocentowanie lokaty promocyjnej o 0,2 p.p. obniżył Idea Bank.
Ranking lokat - sierpień 2019
Chcesz ochronić swoje oszczędności przed inflacją? Musisz je ulokować na co najmniej 3,58%! Tak wysokie oprocentowanie w przypadku lokat 3M na 10 000 zł zapewniają aktualnie tylko trzy banki.
Ranking lokat - lipiec 2019
Już tylko w trzech bankach ulokujemy 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Z grupy liderów rankingu lokat 3M wyłamał się Getin Bank, który z początkiem miesiąca obniżył oprocentowanie Lokaty Mobilnej z 4% do 3%.
Ranking lokat - czerwiec 2019
Do 4% w skali roku można zyskać, deponują w banku 10 000 zł Taką stawkę proponują aż cztery banki: Getin Bank, Idea Bank, Nest Bank i Plus Bank. Zainteresowani ofertami będą jednak musieli spełnić dodatkowe warunki.
Ranking lokat - maj 2019
Na lokacie możesz zyskać nawet 4% w skali roku - o ile uzyskasz status nowego klienta Idea Banku, Nest Banku i Plus Banku lub założysz lokatę przez aplikację mobilną Getin Banku.