03.06.2009

Klienci oceniają… lokaty terminowe w Meritum Banku

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Prosta obsługa, możliwość założenia lokaty całkowicie przez internet, bez wychodzenia z domu i bez konieczności posiadania konta - to zalety oferty depozytowej Meritum Banku według użytkowników Comperii. Wadą jest minimalna wymagana kwota depozytu. Jeden internauta zastanawia się, czy bank jest godny zaufania.

Parametry finansowe kredytu są najistotniejszym, ale nie jedynym elementem oferty świadczącym o jej atrakcyjności. Dla klientów ważne są kompetencje pracowników banku, szybkość i jakość obsługi. Dodatkowe aspekty oferty najlepiej mogą ocenić więc sami klienci, którzy twarzą w twarz stanęli przed doradcą czy procedurami bankowymi. Użytkownicy Comperii mogą nie tylko porównać poszczególne produkty pod kątem ceny, ale również skomentować dany produkt i ocenić bank. Comperia  postanowiła pokazać banki przez pryzmat opinii i komentarzy klientów. Co wydaje się naturalne, trudno na ich podstawie zbudować rzetelny, obiektywny obraz banku. Nie możemy mieć też pewności, że przychylne komentarze nie są autorstwa pracowników banku. Chcemy jednak w ten sposób sprowokować dyskusję o jakości usług w poszczególnych bankach. Dzisiaj klienci oceniają lokaty w Meritum Banku.


Meritum Bank – lokaty

Meritum to wizerunkowo nowy bank na polskim rynku. To, co wyróżnia jego ofertę, to możliwość zakładania lokat terminowych całkowicie przez internet, bez konieczności posiadania konta osobistego. Chcąc założyć lokatę za pośrednictwem strony internetowej banku, klient wypełnia, znajdujący się na niej, formularz dyspozycji. Wówczas otrzymuje automatycznie e-mail potwierdzający złożenie dyspozycji wraz z numerem rachunku, na który powinien przelać środki na lokatę. Dokonanie przelewu decyduje o terminie rozpoczęcia lokaty. Po wpłynięciu środków do banku klient otrzymuje podpisany elektronicznie e-mail z potwierdzeniem otwarcia lokaty. Po upływie terminu deponowania lokaty środki wraz z odsetkami są przelewane z powrotem na rachunek, z którego zostały wpłacone do Meritum Banku.

Czy rzeczywiście przedstawiony proces przebiega bez zarzutu?

Użytkownik Maciek pisze: „Właśnie upłynął okres mojej 3-miesięcznej lokaty w tym banku na 7,5 proc. Założenie błyskawiczne, wszystko drogą elektroniczną, wszystkie potwierdzenia na e-maila z podpisem elektronicznym, po upływie okresu pieniążki na ROR z odsetkami. Wszystko w najlepszym porządku.” Mika dodaje: „Bardzo prosta obsługa. Dobrze przemyślana”.

bono też chwili szybki, elektroniczny proces zakładania lokaty, ale nie podoba mu się, że bank wymaga wpłaty minimum 10 tys. zł.

Użytkownik Wojtek powątpiewa z kolei w bezpieczeństwo: „Co to za bank? Pewny? Czy nie ryzykuję wpłacając pieniądze bez umowy, tylko na podstawie mailowego potwierdzenia złożenia lokaty?”

 

Założyłeś lokatę online w Meritum Banku? Czy podzielasz opinie internautów? Co sądzisz o jakości obsługi i procedurach? Podziel się swoimi doświadczeniami dodając komentarz poniżej.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.06.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora