28.07.2009

Dodatkowe ubezpieczenia do kredytu samochodowego

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Zaciągając kredyt samochodowy, podobnie jak w przypadku kredytów na dowolny cel, coraz częściej można spotkać się z dodatkowym ubezpieczeniem na życie, od utraty pracy czy od trwałej niezdolności do pracy.

Takie produkty stanowią dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu, a co za tym idzie wiążą się z dodatkowymi kosztami po stronie kredytobiorcy. W zależności od banku wykupienie ubezpieczenie może być dobrowolne lub obowiązkowe.

Polisa skonstruowana jest w ten sposób, że uposażonym staje się bank. Suma ubezpieczenia, czyli kwota na jaką jesteśmy ubezpieczeni, odpowiada kwocie zaciągniętego kredytu i maleje wraz ze spłatą kolejnych rat kredytowych, czyli przez cały okres kredytowania równa się aktualnemu saldu zadłużenia. W sytuacji zaistnienia zdarzenia losowego objętego ochroną ubezpieczeniową odszkodowanie trafi więc do banku na poczet spłaty kredytu.

Przystępując do ubezpieczeń kredytów, a zwłaszcza, kiedy robimy to dobrowolnie, należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU) i zwrócić uwagę na wykluczenia (sytuacje, kiedy firma ubezpieczeniowa nie wypłaci kredytu) i zakres ochrony, czyli ograniczoną odpowiedzialność ubezpieczyciela. Utrata pracy nie oznacza bowiem końca problemów z kredytem. Na przykład w ofercie jednego z banków, w razie śmierci, trwałej niezdolności do pracy oraz w razie zachorowania na jedną z ciężkich chorób - ubezpieczenie w całości spłaci zadłużenie. Natomiast w przypadku utraty pracy oraz pobytu na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, spłaconych zostanie z ubezpieczenia maksymalnie 6 rat kredytu.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Pożyczka 5% w Alior Banku 30.6.2015 9:49 przez:
Pola

forum o kredytach

Forum o ubezpieczeniach
Ubezpieczenie kobiety w ciąży - podróż do USA. 14.3.2016 10:12 przez:
mariamass
dla rowerzysty 9.5.2014 11:41 przez:
tomczi

forum o ubezpieczeniach