06.05.2010, 18:31

Depozyty bankowe-trendy. Oprocentowanie spadło!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Comperia co miesiąc śledzi zmiany na rynku depozytów bankowych. Regularnie porównujemy wysokości średnich zysków dla 3 podstawowych rodzajów lokat bankowych. Chcesz dowiedzieć się, jak zmieniło się oprocentowanie depozytów bankowych? Sprawdź z Comperią!
W ciągu ostatniego miesiąca, mieliśmy do czynienia ze znacznymi spadkami wysokości oprocentowania wszystkich typów analizowanych lokat bankowych. Największe zmiany dotyczyły przede wszystkim depozytów zakładanych na okres 6 i 12 miesięcy. Nieco niższe spadki zanotowano natomiast wśród lokat na krótsze okresy.
 
Obecnie oprocentowanie depozytów bankowych w wysokości 1 tys. zł zakładanych na okres 1 miesiąca, wynosi przeciętnie 4,07 proc. w skali roku. Jeżeli chodzi natomiast o średni dochód z depozytów bankowych na okres 6 i 12 miesięcy, to adekwatne parametry wynoszą 5,36 i 5,65 proc.
 
Oprocentowanie depozytów bankowych na 1 tys. zł-zmiany od 2008 roku:
depozyty bankowe oprocentowanie
 
 
Źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
Z podobną sytuacją spotykamy się także w przypadku oprocentowania lokat bankowych w wysokości 5 tys. złotych. Generalnie, wraz ze wzrostem okresu czasu, na jaki decydujemy się powierzyć bankowi zgromadzone oszczędności, rośną także uzyskane odsetki. W związku z wyższą kwotą depozytu, są one także wyższe niż przy lokatach na 1 tys. złotych – przeciętnie o 0,5 pkt.  proc. Niemniej jednak, w każdym z analizowanych przypadków jest to prawie 0,5 pkt proc. mniej niż jeszcze miesiąc temu. Poniższy wykres obrazuje aktualne wysokości oprocentowania depozytów bankowych w wysokości 5 tys. złotych.
 
Oprocentowanie depozytów bankowych na 5 tys. zł-zmiany od 2008 roku:
 
depozyty bankowe oprocentowanie
 
Źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
 
Trzecią grupą lokat bankowych, którą nasi klienci wykazują najwyższe zainteresowanie, są depozyty na kwotę 10 tys. zł. Jeżeli decydujemy się na ich złożenie w banku, to możemy liczyć przeciętnie na zyski na poziomie 4,7 proc. w skali roku. W przypadku dłuższych okresów – 6 i 12 miesięcy – odpowiednie poziomy także wzrastają. Obecnie oprocentowanie tych lokat wynosi odpowiednio 5,63 i 6,10 procent. W stosunku do ubiegłego miesiąca uległy jednak obniżeniu przeciętnie o 0,5 i 0,2 pkt. proc.
 
Oprocentowanie depozytów bankowych na 10 tys. zł-zmiany od 2008 roku:
 
depozyty bankowe oprocentowanie 
 
Źródło: porównywarka finansowa www.comperia.pl
 
 
W którym banku znajdziesz najlepsze oprocentowanie depozytów bankowych? Podziel się swoja opinią z innymi na naszym forum!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (06.05.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Czys stopy wreszcie wzrosną?! 1.10.2015 9:26 przez:
WitekGraba

forum o kredytach

Forum o lokatach
W co zainwestować 200 tys. złotych? 16.2.2015 8:56 przez:
Limana

forum o lokatach