11.02.2017, 10:33

Jak działają pożyczki pod zastaw?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Jak działają pożyczki pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw jest dla wielu osób ostatecznym krokiem na drodze poszukiwania potrzebnych funduszy. Taki krok rozważamy dopiero, gdy kredytu odmówi nam bank, a pozabankowa chwilówka jest dostępna na zbyt małą kwotę. Tym, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z pożyczki pod zastaw, wyjaśniamy, na jakich zasadach można ją uzyskać.

Zastaw jest jednym z najrzadziej stosowanych rodzajów zabezpieczeń spłaty kredytów i pożyczek, spotykanym w zasadzie jedynie w umowach z pozabankowymi firmami pożyczkowymi.

Zastaw rejestrowy pojazdu

Gdy chcemy pożyczyć kwotę kilkunastu tysięcy złotych, najprawdopodobniej pożyczkodawca zażąda ustanowienia zastawu na należącym do nas samochodzie. Pamiętać jednak należy, że nie każdy pojazd będzie mógł pełnić rolę zabezpieczenia. Musi on spełniać określone wymogi stawiane przez przyszłego wierzyciela, m.in. dotyczące wieku i odpowiedniego stanu technicznego.

Przed zawarciem umowy auto zostanie wycenione przez specjalistę. Kwota, jaką będziemy mogli uzyskać, to najczęściej określony procent wartości pojazdu.

Po zaakceptowaniu samochodu jako przedmiotu zastawu, zostaniemy zwykle zobowiązani do wpisania pożyczkodawcy jak współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu.

Pożyczek pod zastaw samochodów udziela m.in. Motopożyczka.

Zastaw drobnych ruchomości

Zastawiać możemy też ruchomości, takie jak np. biżuteria, sprzęt AGD, RTV, inny sprzęt elektroniczny oraz pozostałe przedmioty, które pożyczkodawca uzna za wystarczająco wartościowe, by mogły posłużyć jako zabezpieczenie spłaty długu. Pożyczek z takim zabezpieczeniem udzielają lombardy, które w przypadku, w którym klient nie spłaci długu, przejmują zastawiony przez niego przedmiot na własność, mogąc go sprzedać z zyskiem.

Pod "zastaw" mieszkania?

Warto na koniec wyjaśnić często popełniany przez konsumentów błąd. O ile zabezpieczeniem spłaty pożyczki może być nieruchomość, to nie mówimy wówczas o pożyczce pod "zastaw mieszkania", ale o pożyczce pod hipotekę. Zastawiać możemy jedynie ruchomości.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
948 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Jak działają usługi cashcback 27.6.2014 11:00 przez:
Aśko
Bank spółdzielczy a SKOK 24.4.2015 13:36 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl
Firmy oddłużające - wasze zdanie 20.2.2015 12:49 przez:
annonnse

forum o kredytach

Forum o lokatach
jak działają kantory internetowe? 5.8.2014 16:13 przez:
victoria38

forum o lokatach

Forum finansowe dla firm
Jak działają raty na allegro ? 16.6.2014 12:55 przez:
Grzegorz
karty obciążeniowe dla firm 22.12.2014 10:56 przez:
Tomasz Słupczynski, Ekspert Comperia.pl

forum finansowe dla firm