27.04.2015, 18:26

Kredyt bez KRD

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Kredyt bez KRD

Osoby figurujące w Krajowym Rejestrze Długów będą miały duże trudności związane z zaciągnięciem kredytu w banku. Istnieją jednak alternatywne produkty pożyczkowe, przy których wpis w KRD nie musi być problemem.

Krajowy Rejestr Długów (KRD) to największa baza danych zbierająca informacje o osobach posiadających niespłacone zadłużenia. Jeśli nasze nazwisko znajduje się w rejestrze, stracimy jakiekolwiek szanse na skorzystanie z kredytów oferowanych przez banki, ale też znacznie utrudnimy sobie życie w przypadku korzystania z innych produktów i usług, niekoniecznie finansowych.

Z drugiej strony wpis w KRD nie oznacza, że nie mamy już żadnych szans na zdobycie pożyczki.

Firmy pozabankowe

Swoich sił możemy próbować przede wszystkim w pozabankowych firmach pożyczkowych. Wiele z nich stosuje bardzo ograniczoną analizę zdolności i wiarygodności kredytowej klienta, często mówiąc wprost, że oferuje kredyty bez sprawdzania KRD i BIK-u. Tych jest jednak niewiele.

Nie mamy przy tym czego szukać u potentatów rynku pożyczek pozabankowych, jak np. Vivus czy Wonga. Będąc na liście dłużników czy mając komornika na karku, zmuszeni zostajemy do szukania ofert firm mało popularnych, które godzą się brać na siebie duże ryzyko pożyczenia pieniędzy osobie, która już okazała się niesumiennym pożyczkobiorcą. Jaką cenę przyjdzie klientowi zapłacić za to ryzyko, które ponosi pożyczkodawca?

Niestety, im na większe ustępstwa gotowa będzie pójść firma pożyczkowa, tym większych opłat zażąda za swoje usługi. Tego typu pożyczki często wymagają spłacenia odsetek większych od otrzymanego kapitału. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na takie warunki i mamy pewność, że dana firma działa legalnie i nie jest parabankiem, możemy skorzystać z jej usług.

Nie oszukujmy się jednak - uczciwych firm, które zechcą pożyczyć osobom z dużymi plamami na historii kredytowej, jest naprawdę niewiele. Łatwo zaś paść ofiarą oszustów, którzy wyłudzają opłaty za rozpatrzenie wniosku, odmawiając potem udzielenia pożyczki.

Pożyczki społecznościowe

Inną metodą na otrzymanie pożyczki bez weryfikacji KRD jest skorzystanie z tzw. pożyczek społecznościowych. Są to rozwiązanie dostępne dla osób prywatnych, oferowane przez inne osoby prywatne. Dają one szansę na ominięcie weryfikacji w bazach dłużników, ale nie zawsze - wszystko zależy od przyjętych przez daną platformę pożyczkową procedur lub od tego, jakie kroki ostrożności podejmie inwestor, który zechce nam pożyczyć pieniądze.

Cała transakcja odbywa się na odpowiednio przygotowanych platformach internetowych, gdzie pożyczkobiorcy mogą szukać inwestorów gotowych pożyczyć im środki na określonych, zgodnym z prawem warunkach.

Strony transakcji przystępują do niej dobrowolnie, podpisując odpowiednie umowy. W tym przypadku nie narażamy się na zbyt wysokie koszty, a w szczególności na ukryte opłaty, przez co jest to rozwiązanie tańsze i bezpieczniejsze od pożyczek pozabankowych bez KRD.

Uregulowanie długu

Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia osoby figurującej w KRD jest jednak uregulowanie długu i wyczyszczenie swojej niekorzystnej historii. W ten sposób odzyskamy prawo do korzystania z kredytów bankowych i ich zdecydowanie atrakcyjniejszych warunków.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.04.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
951 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt bez odsetek - na czym polega? 4.5.2016 10:00 przez:
pitarek
Gdzie dostanę kredyt bez biku? 17.12.2015 8:22 przez:
wanda
kredyt bez dochodów 30.11.2015 11:13 przez:
Marek

forum o kredytach

Forum o lokatach
Dobry kredyt dla seniora - w jakim banku? 9.3.2016 15:35 przez:
Ela34

forum o lokatach

Forum o ubezpieczeniach
Czy ubezpieczenie kredytu jest konieczne? 6.3.2015 8:46 przez:
Faustyn

forum o ubezpieczeniach

Forum finansowe dla firm
kredyt firmowy z zabezpieczeniem hipotecznym 14.10.2015 13:19 przez:
carlos

forum finansowe dla firm