29.08.2017, 08:10

Najlepsze lokaty na 3 miesiące: sierpień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Najlepsze lokaty na 3 miesiące: sierpień 2017

Sierpień był wyjątkowo spokojnym miesiącem pod względem zmian oprocentowania lokat. Większość banków utrzymała lipcowe stopy procentowe, tylko niewielka część nieznacznie je podniosła (np. Inbank). Spadków nie doświadczyliśmy jednak żadnych.

Średnie oprocentowanie lokat w sierpniu 2017 wyniosło 1,31%, osiągając jedynie w niewielkim stopniu wzrost wysokości wskaźnika w porównaniu do wyniku z lipca (1,3%) - dane Comperia Analytics dla depozytów o wartości 5 000 zł. Realne średnie zyski z lokat pozostają w dalszym ciągu ujemne (-0,44%). W kontekście leniwego podejścia banków do jakichkolwiek modyfikacji tabel oprocentowania dostępnych depozytów, zestawienie najlepszych lokat na 3 miesiące pozostaje niemal bez zmian w stosunku do ubiegłego miesiąca. Poniżej prezentujemy najkorzystniejsze oferty bankowe.

Ranking lokat 3M: 5 000 zł

W tym miesiącu zestawienie najlepszych lokat na 5 000 zł pozostaje niemal bez zmian w stosunku do listy z lipca. Ponownie pierwsze miejsce w rankingu należy do dwóch ofert: Lokaty na Start od Plus Banku oraz Nest Lokaty Witaj od Nest Banku. Obie przyniosą zysk 4% w skali roku osobom, które ulokują maksymalnie 10 000 zł. Skorzystanie z ofert wiąże się z koniecznością założenia lub posiadania konta osobistego. W przypadku zerwania umów przed terminem w obu przypadkach wypracowane odsetki przepadają.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące
kwota: 5 000 zł
Bank Oferta Oprocentowanie
Nest Bank Nest Lokata Witaj 4%
PLUS BANK LOKATA NA START 4%
IdeaBank Lokata Happy 3,5%
mBank 3-miesięczna lokata dla nowych klientów 3,5%
BGŻOptima Lokata Bezkarna 3%
Millennium Lokata Mobilna 2,25%
Raiffeisen Polbank Lokata Powitalna 2,1%
Eurobank Lokata na Nowe środki w eurobanku 2%
Źródło: Comperia Analytics

Ranking lokat 3M: 50 000 zł

Jeśli jesteśmy w posiadaniu wyższych nadwyżek finansowych, niestety nie będziemy mieć już tak dużego wyboru podczas poszukiwań wysoko oprocentowanej lokaty, jak w przypadku depozytów na niższe kwoty. Nawet jeśli pod uwagę weźmiemy oferty promocyjne, dostępne tylko dla nowych klientów, na nowe środki czy wymagające założenia lub posiadania konta osobistego.

Najlepsze lokaty na 3 miesiące
kwota: 50 000 zł
Bank Oferta Oprocentowanie
Idea Bank Lokata Cloud 2,55%
BGŻOptima Lokata Bezkompromisowa 2,50%
Nest Bank Nest Lokata Nowe Środki - z kontem/Nest Lokata Lojalna 2,25%
Raiffeisen Polbank Lokata Powitalna 2,1%
PlusBank Lokata Nowa Kasa = Większy Zysk 2%
Eurobank Lokata na Nowe środki w eurobanku 2%
Toyota Bank Depozyt Plus 1,65%
Getin Bank e-Lokata Tradycyjna 1,55%
Źródło: Comperia Analytics

Najkorzystniejsze oprocentowanie: 2,55% zaproponuje nam Idea Bank na Lokacie Cloud. Będzie jednak wymagał posiadania lub założenia konta osobistego. 2,5% z kolei będziemy mogli zarobić na Lokacie Bezkompromisowej w BGŻOptima. W tym przypadku obowiązkowe jest jedynie założenie darmowego konta oszczędnościowego, jednak oferta przywołanej lokaty przeznaczona jest tylko dla nowych klientów. 2,25% proponuje Nest Bank na Nest Lokacie na Nowe Środki oraz Nest Lokacie Lojalnej (obie z kontem).

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.08.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
1004 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Najnowsze