05.06.2015, 16:55

Ranking lokat 3M: czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking lokat 3M: czerwiec 2015

Lokaty to produkty finansowe, dzięki którym możemy oszczędzać bezpiecznie i efektywnie. Sprawdź, w którym banku znajdziesz najlepsze warunki na lokacie trzymiesięcznej.

Zarabianie na oszczędnościach może być łatwe, jeśli mamy ku temu odpowiednie narzędzia. Kluczem jest oczywiście posiadanie odpowiedniej lokaty. Te różnią się od kont oszczędnościowych tym, że możemy z nich wypłacać środki (bez ryzyka utraty odsetek) dopiero po zakończeniu umowy. Oczywiście istnieją lokaty, których umowy można zerwać wcześniej, nie tracąc wypracowanych odsetek, ale należą one do rzadkości. Ów przymus zamrażania kapitału jest pewnego rodzaju przeszkodą, choć z drugiej strony dzięki lokatom zyskujemy wyższe oprocentowanie.

Jeśli nie chcemy zbyt długo blokować naszych środków, zawsze możemy postawić na lokatę trzymiesięczną. Sprawdź, która propozycja wygląda najlepiej w czerwcu tego roku.

Lokata Procentująca: 4%

Eurobank przygotował ofertę lokaty na 3 miesiące z oprocentowaniem na poziomie 4% w skali roku. Produkt ma charakter odnawialny. Na lokacie możemy maksymalnie zdeponować 10 tys. zł, a minimum - jedynie 200 zł. Minusem jest z kolei konieczność założenia konta osobistego. Zerwanie lokaty oznacza całkowitą utratę odsetek.

Lokata Happy: 4%

Na 4% w skali roku z okresem umowy 3 miesiące zdeponujemy pieniądze także w Idea Banku. Maksymalna kwota wpłaty to 10 tys. zł. Plusem oferty jest brak konieczności zakładania konta osobistego wraz z lokatą, choć nadal jest to oferta jednorazowa, dostępna tylko dla nowych klientów. Gdy wycofamy pieniądze przed terminem wynikającym z umowy, stracimy całość wypracowanych odsetek.

3-miesięczna lokata dla nowych klientów: 4%

Kolejna propozycje lokaty 3-miesięcznej z oprocentowaniem 4% w skali roku przygotował mBank. Lokata jest odnawialna (na warunkach standardowej lokaty terminowej), a jej maksymalna kwota to 10 tys. zł. Zerwanie przedterminowe umowy oznacza, że klient traci część odsetek. Aby skorzystać z tego produktu, niezbędne jest założenie konta osobistego w mBanku.

Smart Lokata "na powitanie": 3,75%

BIZ Bank udostępnia nowym klientom lokatę na powitanie m.in. z 3-miesięcznym okresem umownym. Z oferty możemy skorzystać przez Internet, jednorazowo (jest to - jak sama nazwa wskazuje - oferta przeznaczona dla nowych klientów), ale za to bez wymogu zakładania konta osobistego. Maksymalnie na lokacie można zdeponować 10 tys. zł. W przypadku wycofania pieniędzy przed terminem zapadalności, utracimy wypracowane odsetki.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (05.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora