17.06.2015, 11:15

Średnie oprocentowanie lokat: czerwiec 2015

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Średnie oprocentowanie lokat: czerwiec 2015

Lokaty to bezpieczna metoda oszczędzania. Czy jednak jest opłacalna? Sprawdź średnie oprocentowanie lokat w czerwcu, aby się o tym przekonać.

Lokaty bankowe to znany i cieszący się popularnością sposób pomnażania pieniędzy. Lokaty pozwalają na deponowanie środków na z góry ustalony procent. Dzięki temu jesteśmy w stanie zarabiać na naszych oszczędnościach. Okres trwania lokaty zależy od tego, na jaką propozycję się zdecydujemy. Mamy do wyboru m.in. lokaty miesięczne, 2-miesięczne, 3-miesięczne, a także półroczne, roczne i lokaty trwające dłużej. Taka paleta możliwości oznacza, że wśród popularnych ofert rynkowych każdy klient znajdzie coś dla siebie. Przynajmniej w teorii. Trudno ukryć fakt, że 2015 rok nie jest czasem sprzyjającym deponentom - a to wszystko ze względu na niskie stopy procentowe, jakie utrzymuje od wielu miesięcy  Rada Polityki Pieniężnej.

Plusy i minusy lokat

Lokata jak każdy produkt bankowy ma swoje plusy i minusy. Do plusów należy zaliczyć oprocentowanie, które w porównaniu do kont oszczędnościowych jest nieco lepsze. Z drugiej strony minusem przeważającej większości lokat jest to, że nie pozwalają na wypłacanie środków w trakcie ich trwania bez utraty naliczonych odsetek.

Pamiętaj o podatku

Oprocentowanie to najważniejszy komponent lokaty. To od jego wysokości zależy, ile uda nam się na umowie zarobić. Należy jednocześnie pamiętać, że oprocentowanie podawane w lokacie zostanie po jej zakończeniu obniżone o kwotę podatku od zysków kapitałowych. Przypominamy, że wynosi on aż 19 proc.

Średnie oprocentowanie w czerwcu

Czy czerwiec to dobry miesiąc na rozpoczęcie oszczędzania na lokatach bankowych? Zdumiewających zysków spodziewać się raczej nie można, ale trudno zaprzeczyć temu, że każdy sposób oszczędzania - i czas, w którym rozpoczyna się odkładanie pieniędzy i ich pomnażanie - jest dobry.

W przypadku lokat 3-miesięcznych czerwiec rozpoczął się od średniego oprocentowania na poziomie 1,62 proc. Taka średnia utrzymywała się do 7 czerwca, po czym nastąpił dość wyraźny spadek. Obniżka trwała do 16 czerwca – do poziomu 1,56 proc. Od tego czasu średnie oprocentowanie lokat 3-miesięcznych rośnie, będąc obecnie na poziomie 1,58 proc. Dla porównania średnie oprocentowanie lokat rocznych w czerwcu wahało się od poziomu 1,56 proc. (7 czerwca) do poziomu 1,59 proc., który notujemy obecnie. 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.06.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
873 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o lokatach
Najlepsza lokata jest w Smartbanku? 8.1.2016 13:25 przez:
dana-sto

forum o lokatach