18.05.2015, 13:33

Opiniujemy Pay Trade International Club - dobra inwestycja czy oszustwo?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6.2     / 10 (oddano 11 głosów)

Opiniujemy Pay Trade International Club - dobra inwestycja czy oszustwo?

Czy Pay Trade Club to kolejna piramida finansowa, czy może niesłusznie szykanowana, solidna firma, wspierająca przedsiębiorczość? Jeśli jeszcze nie wiesz, jak jest naprawdę, rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Aby odpowiedzieć, czy Pay Trade to kolejna piramida finansowa, czy szansa na niezły zarobek, najpierw trzeba przyjrzeć się specyfice działania firmy.

Pay Trade w teorii

Pay Trade jest społecznością, która na chwilę obecną zrzesza dobrze ponad tysiąc przedsiębiorców w naszym kraju. Głównym celem firmy jest edukacja, dostarczanie gotowych produktów oraz wsparcie biznesu z realną szansą na pozytywne zmiany.

Sprawdź też: Shadow banking a piramidy finansowe, czyli jak nie dać się oszukać, inwestując

Każdy, kto przystąpi do klubu Pay Trade, zyskuje nielimitowany, stały dostęp do produktów, takich jak spersonalizowany pakiet internetowy oraz porady prawne. Klub posiada podpisaną współpracę z wieloma partnerami, firmami, które są liderami w swojej branży. Firmy te oferują na przykład sprzedaż metali szlachetnych, wymianę walut, niezwykle innowacyjne produkty finansowe rodem ze Stanów Zjednoczonych. Wśród produktów o charakterze edukacyjnym na uwagę zasługuje innowacyjny projekt „Szkoła Biznesu Pay Trade”, której główną działalnością jest nauczanie i edukacja począwszy od najniższego szczebla w hierarchii przedsiębiorstwa.

Tyle mówi teoria, lecz opinie o tej firmie bywają zgoła odmienne. Na rozmaitych forach internetowych możemy zapoznać się z wieloma niepochlebnymi opiniami. Jak jest naprawdę?

Uwaga na piramidę finansową!

Już wiele miesięcy temu pojawił się zarzut pod adresem Pay Trade, iż jest to typowa piramida finansowa, w której zarabiają tylko i wyłącznie najwyżej postawieni w hierarchii twórcy firmy. Tym, którzy w to nie wierzą, przypominamy, jak wiele osób dało się zwieść szeroko w mediach reklamowanemu w swoim czasie Amber Gold. Nie profesjonalnie wyglądająca strona internetowa czy ulotki marketingowe powinny przesądzać o tym, czy zawierzymy osobie lub firmie, która zachęca nas do wpłacania pieniędzy, kusząc wysokimi zyskami.

Pay Trade na liście ostrzeżeń KNF

Jak zatem rozpoznać oszustów? Wystarczy odwiedzić serwis Komisji Nadzoru Finansowego. KNF prowadzi listę ostrzeżeń publicznych przed podmiotami, które prowadzą działalność podejrzaną o niezgodność z prawem. Jak się okazuje, na owej liście znajduje się m.in. właśnie Pay Trade.

Pamiętajmy! Należy z dużą ostrożnością podchodzić do działalności firm oferujących wysokie i pewne zyski w zamian za wpłacanie pieniędzy. Jeśli oprocentowanie lokat nas nie zadowala, można zawsze skorzystać z produktów inwestycyjnych proponowanych przez uznane na polskim rynku firmy, w tym banki i towarzystwa ubezpieczeniowe. Z pewnością będzie to o wiele bezpieczniejsze niż powierzanie swoich oszczędności firmie, która obiecuje wiele, sama będąc na rynku dopiero od niedawna.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (18.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora