09.02.2015, 17:41

Lokata bankowa: promocyjna nie znaczy lepsza

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Lokata bankowa: promocyjna nie znaczy lepsza

Lokaty bankowe są wśród Polaków jednym z popularniejszych sposobów na oszczędzanie, ponieważ gwarantują bezpieczny i pewny zysk. Niestety trudno mówić o wielkim zarobku - chyba, że jest to lokata promocyjna. Trzeba jednak uważać, bo nie wszystko, co opatrzone znakiem promocji, rzeczywiście jest lepsze.

Aby rozpocząć oszczędzanie na lokacie, wystarczy otworzyć rachunek depozytowy w wybranej instytucji finansowej - osobiście w placówce lub online. Złożone na określony czas pieniądze możemy odebrać z zarobionymi odsetkami lub odnowić lokatę na kolejny okres.

Przed wpłaceniem pieniędzy na lokatę najlepiej porównać propozycje co najmniej kilku banków. Najczęściej o wyborze konkretnego produktu decyduje wysokość oprocentowania, która przekłada się na zysk. Na to, ile zarobimy na depozycie mają wpływ także inne parametry, m.in. długość lokaty czy maksymalna kwota, którą możemy ulokować.

Obecnie wiele banków oferuje lokaty krótkoterminowe w promocyjnych ofertach. Taka opcja cieszy się popularnością wśród klientów, ponieważ nie wymaga długookresowego zamrożenia środków.

Lokując kapitał na depozycie kilkumiesięcznym, możemy pomnożyć pieniądze, które będą nam niezbędne dopiero za jakiś czas. To rozwiązanie daje nam także możliwość zamiany lokaty na bardziej korzystną, gdy pojawi się lepsza oferta na rynku. Taka strategia działania odznacza się dużą elastycznością i pozwala korzystać z aktualnie najbardziej atrakcyjnych produktów inwestycyjnych.

Pamiętajmy, że banki często w ofertach promocyjnych windują oprocentowanie dla lokat na miesiąc, dwa lub trzy, by przyciągnąć do siebie nowych klientów. Nierzadko w takich propozycjach wymagane jest od klienta założenia konta osobistego. Zwykle ograniczeniu ulega maksymalna kwota, jaką można zdeponować. Oferta dostępna jest przeważnie tylko raz dla każdej osoby, która wcześniej nie korzystała z usług banku.

Decydując się na ofertę promocyjną lokaty bankowej, dokładnie zapoznajmy się z jej warunkami i związanymi z nią opłatami, ponieważ może się okazać, np. że zyski z wyższego oprocentowania zostaną pochłonięte przez koszty związane z utrzymaniem konta rozliczeniowego.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (09.02.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora