17.11.2014, 17:29

Najnowsze promocje lokat: listopad 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Najnowsze promocje lokat: listopad 2014

Rynek lokat bankowych nie jest już tak atrakcyjny jak jeszcze 2–3 lata temu, ale od czasu do czasu banki mają w swojej ofercie promocyjne lokaty. A jakie są najnowsze promocje w listopadzie 2014?

Jeżeli banki mają jakieś promocyjne oferty lokat bankowych, to najczęściej kierowane są one do nowych klientów i są to propozycje jednorazowe. Są też jednak banki, które od czasu do czasu mają w swojej ofercie ciekawsze propozycje także dla dotychczasowych klientów - chcąc utrzymać ich (i ich kapitał) u siebie. Konkurencja jest przecież duża. Wiele propozycji lokat bankowych wiąże się jednak z koniecznością założenia konta osobistego, a nierzadko również aktywnego korzystania z kart płatniczych. Mimo to warto sprawdzić najnowsze promocje listopadowych lokat bankowych.

Obecnie najwyższe oprocentowanie lokaty kwartalnej oferuje swoim klientom Idea Bank - to aż 5 proc. w skali roku. Lokata HAPPY to oferta skierowana do nowych klientów. Lokatę można zakładać, mając w kieszeni już 1 tys. zł. Opisany depozyt można założyć przez Internet bez otwierania rachunku osobistego.

Warto zwrócić również uwagę na promocyjną lokatę internetową GetinOnline - Lokatę na Start. Jest ona zakładana na dwa miesiące, oprocentowana na 4,5 proc. Warto podkreślić, że nawet jeśli zerwiemy taką lokatę, nie stracimy odsetek. Lokatę tę można założyć, dysponując już kwotą 500 zł. Maksymalnie można na niej zdeponować 10 tys. zł. Oferta ta skierowana jest do osób, które jeszcze nie zakładały Lokaty na Start. O szczegóły należy pytać w oddziałach banku lub sprawdzić je na stronie internetowej. 

Ciekawa też wydaje się oferta BIZ Banku - miesięczna Lokata na powitanie. Jest ona oprocentowana na poziomie 4,3 proc. i można na niej ulokować od 1 tys. zł do 10 tys. zł. W przypadku analogicznej lokaty na 2-miesięcznej oprocentowanie wynosi 4,2 proc., a na 3-miesięcznym depozycie można zarobić 4,1 proc.

Nietrudno wywnioskować, że obecnie najkorzystniejszymi lokatami na rynku bankowym są lokaty krótkoterminowe. Z drugiej strony, nawet niezbyt wysoko oprocentowane lokaty długoterminowe zakładane na bardzo duże kwoty przynoszą niezły zysk, dlatego wiele osób, dysponując dużymi środkami, deponuje je na lokatach długoterminowych.

Lokaty bankowe są dobrym pomysłem na oszczędzanie dla osób, które mają odłożone pieniądze i chciałyby je pomnożyć, a przede wszystkim zapewnić im bezpieczeństwo. Lokaty bankowe nie są obciążone ryzykiem, ponieważ czuwa nad nimi Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Należy jednak z dużym dystansem podchodzić do wszelkich promocji, bowiem banki nic nie dają za darmo. Nawet jeżeli podnoszą oprocentowanie, to zwykle tylko przez ograniczony czas albo tylko na nowe środki. Dlatego też należy bardzo dokładnie przeanalizować każdą ofertę. Mogą być w niej ukryte pewne pułapki.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
943 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora