17.11.2014, 16:39

Oprocentowanie lokat półrocznych: listopad 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Oprocentowanie lokat półrocznych: listopad 2014

Oprocentowanie jest jednym z najważniejszych czynników przy wyborze lokaty bankowej, klienci w swoich wyborach najczęściej powinni kierować się właśnie jego wysokością. Jakie jest oprocentowanie lokat półrocznych w listopadzie 2014 r.?

Nie ulega wątpliwości, że klienci rynku lokat bankowych najczęściej wybierają lokaty krótkoterminowe, nie chcąc blokować swoich środków na depozytach na długi czas. Należy bowiem pamiętać, że zerwanie umowy kończy się utratą odsetek. Dlatego wielu deponentów dochodzi do wniosku, że lepiej zakładać lokaty krótkoterminowe z możliwością ich odnowienia, niż lokować swoje oszczędności w długoterminowe depozyty. Korzystna lokata bankowa to nie tylko oprocentowanie, ale także możliwość jej odnowienia, częstotliwość kapitalizacji odsetek, a także warunki takiej umowy.

Czy do lokat krótkoterminowych można zaliczyć popularne lokaty półroczne? Oczywiście. Przed założeniem konkretnego depozytu warto sprawdzić, które lokaty półroczne w chwili obecnej są najatrakcyjniejsze i gdzie najkorzystniej można je zakładać.

W listopadzie 2014 r. najkorzystniejsze lokaty półroczne można zakładać w bankach takich jak: Getin Bank i jego lokata "Mój Zysk" oprocentowana na 3,5 proc. Jest to lokata dla bogatych, ponieważ można na niej zdeponować od 50 tys. zł do 500 tys. zł. Ale uwaga - dopiero dla depozytów na kwotę przynajmniej 100 tys. zł oprocentowanie wynosi 3,5 proc., dla niższych sum plasuje się na poziomie 3,4 proc. 3,5 proc. można zarobić także na Lokacie BIZ PRO w BIZ Banku. Aby z niej skorzystać, należy mieć też założone konto osobiste w tym banku. Jeżeli jednak ktoś nie chce otwierać konta w BIZ Banku, może wybrać lokatę SMART z oprocentowaniem 3,4 proc. Na podium znajduje się też półroczna lokata Klasyczny Zysk w Noble Banku, także oprocentowana na 3,5 proc. Aby tę lokatę założyć, należy mieć konto osobiste w Noble Banku oraz odłożone minimum 50 tys. zł. Ponadto przed założeniem lokaty, należy wykonać również co najmniej 5 transakcji finansowych kartą płatniczą. Istnieje jednak możliwość założenia lokaty w Noble Banku bez posiadania konta osobistego, ale oprocentowanie zostanie zmniejszone do 3,3 proc.

Lokaty bankowe są dobrym sposobem na inwestowanie oszczędności, ponieważ złożone w banku są całkowicie bezpieczne i nie można na nich stracić, ale tylko zarobić. To prawda, że dziś zyski z lokat są zdecydowanie mniejsze niż gdyby były one oprocentowane na kilkanaście procent, ale nawet przy niższym oprocentowaniu warto, aby pieniądze "pracowały", a nie leżały.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.11.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora