11.08.2014, 12:58

Wciąż wysokie zainteresowanie funduszami Pioneer

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Wciąż wysokie zainteresowanie funduszami Pioneer

Od kwietnia br. utrzymuje się dodatnia sprzedaż netto funduszy i subfunduszy detalicznych Pioneer Pekao TFI. Wnioski te płyną z danych za lipiec br., z których wynika, że saldo wpłat i umorzeń w tamtym miesiącu wyniosło ponad 77 mln zł netto. Największym zainteresowaniem wśród klientów towarzystwa po raz kolejny cieszył się Pioneer Obligacji Strategicznych.

Inwestorzy, tak jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach, lokowali aktywa w fundusze bądź subfundusze rynku pieniężnego i gotówkowe, często wybierali również te związane z rynkiem obligacji. Po raz kolejny liderem pod względem nowych pozyskanych środków był Pioneer Obligacji Strategicznych. Inwestorzy zdecydowali się ulokować w nim ponad 49 mln zł. Dodajmy, że od początku roku wpłacono na ten fundusz ponad 302 mln zł.

Kolejną pozycję w rankingu zajął Pioneer Gotówkowy. Ulokowano w nim ponad 43 mln zł w lipcu, natomiast od początku roku: 261 mln zł. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Pioneer Pieniężny, dostępny od zeszłego miesiąca Pioneer Obligacji i Dochodu, a także Pioneer Obligacji – Dynamiczna Alokacja 2. W zeszłym miesiącu bilans dodatni wpłat i umorzeń odnotowały również: Pioneer Akcji Małych i Średnich Spółek Rynków Rozwiniętych, Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego, Pioneer Strategii Globalnej, Pioneer Elastycznego Inwestowania, Pioneer Obligacji Dolarowych Plus, Pioneer Obligacji Europejskich Plus, Pioneer Zrównoważony Rynku Amerykańskiego oraz Pioneer Zmiennej Alokacji Rynku Amerykańskiego.

Przedstawiciele Pioneer Pekao TFI twierdzą, że z opublikowanych danych wynika, iż klienci wciąż największą uwagę przy wyborze produktów inwestycyjnych zwracają na możliwie przewidywalny zwrot z inwestycji. Wielu z nich poszukuje innych form inwestowania, decydując się na wybór funduszy obligacji korporacyjnych i wysokodochodowych, będących alternatywą dla tradycyjnych funduszy obligacyjnych. Jako dowód tezy podają duże zainteresowanie nowym subfunduszem Pioneer Obligacji i Dochodu wydzielonym w ramach Pioneer Funduszy Globalnych SFIO. Dodajmy, że na koniec lipca wartość aktywów zgromadzonych w funduszach Pioneer wyniosła 16,27 mld zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
252 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora