25.08.2014, 17:52

Lokaty bez konta na (nie)wysoki procent?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Lokaty bez konta na (nie)wysoki procent?

Giełda i fundusze inwestycyjne coraz więcej tracą, stąd zwiększyło się zainteresowanie zwykłymi lokatami bankowymi. Najciekawsze są te, które nie wymagają założenia konta, a dodatkowo oferują całkiem wysoki procent przy krótkim okresie trwania.

Jedną z najciekawszych ofert lokaty bankowej bez konieczności zakładania konta posiada Lions Bank. Jednomiesięczna, odnawialna, 5 proc. w skali roku. Niestety, minimalna kwota wynosi aż 100 tys. zł, więc skorzystać z niej mogą tylko zamożniejsi klienci.

Klienci, którzy posiadają mniejsze oszczędności, mogą zainteresować się ofertą IdeaBanku oraz lokatą HAPPY. Gwarantowane jest również 5 proc. w skali roku przy minimalnej wpłacie 1 tys. zł. Produkt również jest odnawialny, a jego długość wynosi 3 miesiące – wcześniejsze zerwanie umowy spowoduje utratę odsetek. Niestety, oferta jest skierowana tylko do nowych klientów.

Również 5 proc. w skali roku oferuje Deutsche Bank w db Lok@cie. Okres umowy wynosi 2 miesiące, a maksymalna wartość depozytu to 10 tys. zł. Lokata odnawia się, a przedterminowe zerwanie jej skutkuje utratą wypracowanego zysku.

Odrobinę mniejszy procent oferuje GetinOnline w lokacie Na Start. Oprocentowanie wynosi już tylko 4,5 proc., jednak oferta również jest atrakcyjna. Okres trwania lokaty wynosi 2 miesiące, a kwota maksymalna depozytu to 10 tys. zł. W momencie zerwania umowy nie traci się uzyskanych odsetek.

Lokaty długoterminowe

W przypadku założenia lokat długoterminowych oprocentowanie jest niższe. Z najlepszą propozycją wychodzi Santander Consumer Bank z oprocentowaniem 4,2 proc., jednak dość wysokim wkładem minimalnym wynoszącym 5 tys. zł. To jednak nic przy identycznej ofercie Noble Banku i Lokacie Rentierskiej Gold, gdzie wkład minimalny wynosi 0,5 mln zł. Najbardziej przystępną propozycję składa również Santander, z lokatą Zysk+. Oprocentowanie jest niższe, wynosi 4,1 proc., w zamian za to minimalna wpłata zaczyna się już od 1 tys. zł. Niestety, w przypadku zerwania każdego z tych produktów traci się wszystkie zebrane do tej pory odsetki. Z tej racji decyzję o lokatach długoterminowych należy podejmować świadomie i z rozmysłem.

Najważniejsza jest dokładna analiza własnych możliwości i potrzeb. Każdy klient jest w stanie odnaleźć interesującą go ofertę, która będzie adekwatna do sytuacji finansowej. Często warto również poczekać na promocje i bonusy, które banki mogą oferować z okazji każdych świąt czy wakacji.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.08.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
895 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora