22.07.2014, 10:52

Ile zarobisz na lokacie długoterminowej?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 1 głosów)

Ile zarobisz na lokacie długoterminowej?

Długoterminowe lokaty to szansa na większy zysk, ale też konieczność zamrożenia pieniędzy na bankowym koncie. Ile możemy zarobić na takim rozwiązaniu?

Oferty bankowych lokat długoterminowych to gwarancja bezpieczeństwa środków i określonego, stosunkowo wysokiego zysku, jak na ogół tego typu produktów. Obecnie banki oferują bardzo różnorodne oferty, w przypadku których należy uwzględnić między innymi sposób zawierania lokaty, przedział kwotowy depozytu i oczywiście samo oprocentowanie. Co w tej kwestii mają do zaoferowania banki?

W kwestii oprocentowania zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem jest Lokata Mobilna Banku Zachodniego WBK. Jej zawarcie jest możliwe w dowolnym momencie i miejscu, gdyż w tym celu wykorzystujemy aplikację mobilną zainstalowaną na naszym smartfonie. Oczywiście musimy też być klientami banku, czyli posiadaczami rachunku osobistego w BZ WBK. Jeśli spełniamy te warunki, zarobimy 4-proc. na lokacie rocznej. W kwestii przedziału minimalnej i maksymalnej kwoty depozytu, mieści się on w ramach od 1 000 do 10 000 zł. Niestety klient ma możliwość założenia tylko jednej lokaty, która po upływie roku nie jest odnawialna.

Inną interesującą propozycją jest Lokata Mobilna w Plus Banku. W tym przypadku klienci mogą liczyć na 3,6 proc. w skali roku, a sama lokata jest odnawialna. Co więcej, bank oferuje niski próg wejścia – zaledwie 1 000 zł, ale też maksymalna kwota depozytu jest nieograniczona. Do lokaty można przystąpić poprzez skorzystanie z aplikacji mobilnej banku.

Sporo mniej, bo 3,15 proc. oferuje Santander Consumer Bank na Lokacie Direct + Internet. Lokatę można założyć poprzez wypełnienie specjalnego formularza internetowego, po czym następuje kontakt z klientem poprzez Centrum Telefoniczne. Minimalna kwota lokaty wynosi jednak aż 5 000 zł, bank nie narzuca ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu. Niestety, w przypadku zerwania umowy lokaty przed terminem zapadalności, deponent traci prawo do odsetek. Lokata jest odnawialna.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (22.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
872 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
InPost Wasze opinie 15.5.2015 12:10 przez:
mariamass

forum finansowe dla firm