23.07.2014, 13:26

Najlepsze lokaty 6-miesięczne - lipiec 2014

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Najlepsze lokaty 6-miesięczne - lipiec 2014

Lokaty to połączenie bezpieczeństwa i zysków. Pytanie tylko, jak dużo można zarobić lokując środki na pół roku?

Popularność lokat bankowych wydaje się nie przemijać i ciągle są one uważane za najbezpieczniejszą formę oszczędzania i inwestowania własnych środków. Między ofertami różnych banków znaleźć można jednak znacznie różnice, które obejmują nie tylko potencjalny zysk, ale też wygodę zakładania lokaty i warunki przystąpienia do nich. Korzystając z porównywarki finansowej Comperia, sprawdziliśmy, na jakie korzyści mogą liczyć klienci, wybierając najlepsze dostępne w lipcu lokaty 6-miesięczne.

W kwestii oprocentowania lokat 6-miesięcznych czołowe propozycje banków są do siebie zbliżone. Aż trzy lokaty oferują bowiem oprocentowanie na poziomie 3,7 proc. Są to jednocześnie lokaty nieposiadające ograniczeń w kwestii maksymalnej kwoty depozytu. Mowa o lokatach Meritum Banku: „Meritum Zysku w Internecie” i Lokacie Standardowej Internetowej, a także o Lokacie BIZ Pro BIZ Banku. Spośród tych trzech propozycji najciekawiej wypada lokata „Meritum Zysku w Internecie”, gdyż do jej założenia nie jest wymagane posiadanie ani zakładanie konta. W dwóch pozostałych przypadkach istnieje taka konieczność. Lokaty Meritum Banku można założyć z kolei tylko za pośrednictwem Internetu, podczas gdy BIZ Bank daje swoim klientom do dyspozycji wszystkie kanały dystrybucji, od Internetu, przez telefon, a na wizycie w oddziale kończąc.

Kolejną propozycją jest eLokata24 SK Banku, która w odróżnieniu od trzech poprzednich nie jest lokatą odnawialną. Do jej podstawowych parametrów należy zaliczyć oprocentowanie wynoszące 3,65 proc., a także brak ograniczeń w maksymalnej kwocie depozytu. Niestety minimalny próg został ustalony na dość wysokim poziomie, wynoszącym aż 3 000 zł.

Na uwagę zasługuje też Lokata Internetowa Plus Banku. Dzięki niej możemy liczyć wprawdzie na nieco niższy zysk, wynoszący 3,55 proc., jednak z oferty tej może skorzystać każdy, bez konieczności posiadania lub zakładania konta, a cały proces można przejść poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie internetowej banku. Jednocześnie minimalna kwota lokaty to tylko 1 000 zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej. Lokata odnawia się automatycznie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.07.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum