11.06.2014, 15:30

Inwestowanie na giełdzie szansą na największy zysk

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Inwestowanie na giełdzie szansą na największy zysk

Osobom szukającym jak największego zysku, nawet kosztem zwiększonego ryzyka, nie pozostaje nic innego, jak zdecydować się na inwestowanie na giełdzie.

Na rynku usług finansowych istnieje wiele sposobów inwestowania własnych oszczędności. Różnią się one od siebie pod wieloma względami formalnymi. Najważniejsze przy dobraniu sposobu pomnażania oszczędności dla siebie, to zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kapitału i stopę zwrotu. Można pokusić się już na wstępie o stwierdzenie, że inwestorzy dzielą się na tych, którzy wybierają inwestowanie bezpieczne i takich, którzy nie stronią od ryzyka. Nie sposób stwierdzić jednoznacznie, dlaczego jedni mają większe, a inni mniejsze skłonności do ryzyka. Faktem jest jednak to, że inwestowanie bezpieczne przynosi znacznie mniejsze zyski.

Gdy lokaty bankowe i rachunki oszczędnościowe nie przynoszą nam satysfakcjonującego zysku, warto spróbować swoich sił na giełdzie. Średnia stopa przy takich instrumentach finansowych jak lokaty czy konta oszczędnościowe plasuje się wokół 3 proc., co nie jest nadto korzystnym dla deponenta wynikiem. Z drugiej strony takie instrumenty są bardzo bezpieczne i zapewniają pełną ochronę ulokowanego kapitału. Jako to mówią: coś za coś.

Dla tych, których taka stopa zysku w ogóle nie satysfakcjonuje, a jednocześnie mają w sobie żyłkę hazardzisty i nie boją się ryzyka, idealnym rozwiązaniem jest giełda. Jeśli zainwestujemy nasze oszczędności w akcje firm, to możemy liczyć naprawdę na duży zysk. Oczywiście nigdy nie mamy pewności kiedy, to nastąpi i jak duży będzie zarobek. Wzrosty akcji spółek giełdowych są zależne od wielu czynników (wewnętrznych oraz zewnętrznych). Akcje mogą wzrosnąć z racji rozwoju firmy i nowych inwestycji oraz ekspansji na nowe rynki zbytu. Mogą także zyskać na wartości w związku ze zdarzeniami zewnętrznymi (trendy makroekonomiczne, wydarzenia polityczne). Czynników wpływających na wzrost i spadek akcji jest wiele. Choć nie sposób ich wszystkich uwzględnić i przewidzieć, to jedno jest pewne - na giełdzie zdarzają się i to wcale nierzadko spektakularne wzrosty akcji. Mogą one uczynić w ciągu jednego dnia z drobnego akcjonariusza osobę bogatą. To właśnie na to liczą inwestorzy. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że giełda to miecz obosieczny. Akcje mogą równie szybko spadać, co rosnąć, a to oczywiście będzie oznaczać utratę dużej części kapitału.

Krótko mówiąc, giełda daje perspektywę dużych zysków, które są jednak zawsze spowite mgłą ryzyka. Jeśli jesteśmy w stanie to znieść, to znaczy, że giełda jest sposobem inwestowania dla nas.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (11.06.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
898 artykułów - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Karta kredytowa i inwestowanie na lokacie 11.3.2016 13:19 przez:
Tereza

forum o kredytach

Forum o lokatach
Inwestowanie na giełdzie 29.6.2014 19:24 przez:
Dagmat
Lokata krótkoterminowa czy lokata długoterminowa 27.2.2015 12:18 przez:
pracek
Rachunki inwestycyjne 13.2.2015 11:45 przez:
Renata Grochowska, Ekspert Comperia.pl

forum o lokatach

Najnowsze